Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaitīt zvaigznes, supot pa Gauju vai laivot pa kanāliem? Pieci vasarīgi piedzīvojumi pēdējām augusta dienām

Kalendārs rāda, ka līdz vasaras beigām atlicis pavisam maz! Tāpēc piedāvājam piecus neparastus piedzīvojumus dabā skaistai vasaras izskaņai. Labākās idejas iesaka nacionālais dāvanu eksperts uzņēmums “Lieliska dāvana”.

Skaiti zvaigznes caurspīdīgā burbulī

Skumjo ziņu, ka vasara iet uz beigām, augustā kliedē arī viena laba – tieši augustā debesīs varam vērot viskrāšņāko zvaigžņu lietu. Krītošo zvaigžņu skaitīšana sajūsminās pat tos, kam ikdienā par debesu spīdekļiem ne silts, ne auksts. Tas nekas, ka patiesībā tās, kas krīt, nemaz nav zvaigznes, bet meteori, kas milzīgā ātrumā nonāk Zemes atmosfērā, sakarst un, spilgti uzliesmojot, apdziest vai eksplodē. Ja zvaigžņu vērošanu gribas padarīt īpašu, jādodas uz Liepājas pusi, kur aktīvās atpūtas parks “Austrumu forts” piedāvā baudīt debesis un dabas ainas, nakšņojot caurspīdīgā burbuļteltī. Ārā vēss un tumšs, bet teltī – omulīgs komforts ar gultu un spilveniem, bet virs galvas – viss debesjums. Neparasti, ka teltis ierīkotas piecos dažādos krāsu toņos – atliek izvēlēties mīļāko toni un doties.

Ar elektrodēli pa ūdeni – līdz 40 kilometriem stundā

Ja zvaigžņu vērošana šķiet pārāk rāma nodarbe, turpat Liepājas pusē pieejams cits neparasts un Latvijā jauns piedzīvojums – izbraukums ar ūdens elektrodēli. Šāds braucamais ir kaut kas starp veikbordu un sērfingu, taču nav vajadzīgi ne viļņi, ne troses, lai izbaudītu dēļa sniegtās iespējas. Elektrodēlis var traukties pa ūdens virsmu ar ātrumu līdz pat 40 kilometriem stundā. Braucējam atliek vien baudīt brīvību, ātrumu un adrenalīnu, kontrolējot dēļa ātrumu ar nelielu pulti un manevriem, izmantojot savu ķermeni. Vajadzēs vien mazliet drosmes un līdzsvara izjūtas, un vasaras piedzīvojums var sākties!

Atklāj Rīgas kanālu noslēpumus naktī

Vai esi pamanījis, ka naktī, tumsā, pavisam ierastas lietas kļūst īpašas? Lūk, tāpēc vasaras nogalē tepat Rīgā vērts izmēģināt jaunu un nebijušu piedzīvojumu – naksnīgu laivošanu pa Daugavas ūdeņiem vai pilsētas kanālu divvietīgās smailītēs. Izvēles iespējas plašas – airēt pretī burvīgam saulrietam Daugavā vai vagot nakts tumsā tītā pilsētas kanāla ūdeņus ar parkiem, tiltiņiem un vecajiem kokiem krastos, baudot ierasto Rīgas panorāmu no cita skatu punkta.

Sešas skaistākās Gaujas klintis ar SUP dēli

Gaujas skaistākās klintis un dabas ainavas gan vislabāk baudīt dienasgaismā. Un pavisam neparasti tas būs, ja ekskursijā dosies nevis ar ierasto laivu vai kājām, bet SUP dēļa mugurā. Kā pirmatnējā amazone varēsi klusi slīdēt uz dēļa pa Gauju no Līgatnes līdz Siguldai 9,2 kilometru garumā, baudot neskaitāmus līkumus, krāces, smilšakmens atsegumus un krāšņās Līņu, Ķūķu un Gūdu klintis, kā arī majestātiskos un senām teikām apvītos Sprinģu, Jumpravu un Katrīnas iežus.

Uz Kārsavu baudīt dabu un lāzertagu

Kad pēdējo reizi biji Zilo ezeru zemē Latgalē? Lieliska izvēle būs apceļot skaisto Kārsavas novadu, kur apskatāmas senās Salnavas un Malnavas muižas un to vecie parki, izstaigājamas takas savdabīgajā Nurmenes dabas parkā ar 20 metru augsto skatu torni vai izbraucams velomaršruts pa pauguraino Nurmenes valni. Interesanti, ka līdzās skatu tornim ir atrodami divi zvaigžņu vērošanas krēsli, kas naktī ļauj vieglāk pētīt kosmosa dzīles. Kad daba baudīta pārpārēm, Kārsava gatava piedāvāt arī ko pavisam neparastu – aizraujošu lāzertaga spēli, kas ļauj izmēģināt īstu kaujas simulāciju. Bumbiņu vietā – infrasarkanais stars ar precizitāti līdz pat 250 metriem. Nav jābūt kaujas simulācijas spēļu fanam, jo lāzertagu var spēlēt ikviens – kopā ar draugiem, ģimeni vai kolēģiem.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas