Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skanīgākās «lakstīgalas» – Kalnciemā 2

Piektdien konkursa «Lakstīgala» Jelgavas rajona kārtā tautas dziesmu dziedāšanā sacentās astoņas skolēnu komandas. Uzdevums nebija no vieglajiem - vajadzēja zināt vārdus 27 dziesmām.

Jaunsvirlaukas pagasta izglītības un aktivitāšu centrā «Līdumi» bērni skandēja dziesmas, minēja tās un atbildēja uz jautājumiem par tautas mutvārdu daiļradi, tautas mūzikas instrumentiem, kā arī rādīja iepriekš sagatavotos mājas darbus. Savukārt, kamēr žūrija skaitīja punktus, bērni devās rotaļās folkloras kopas «Dimzēns» vadībā.Par uzvarētājiem kļuva Kalnciema komanda, kas, pēc žūrijas vērtējuma, bija vispārliecinošākie un perfektākie. Otrajā vietā ierindojās Svētes pamatskola, bet trešajā - Šķibes folkloras kopa «Dzīpariņš».«Visi bija kārtīgi sagatavojušies. Liels prieks, ka viņi zina daudz dziesmu,» spriež rajona Kultūras un interešu izglītības centra direktore Dzintra Zimaiša.Konkursā no katras skolas varēja piedalīties piecu bērnu komanda, startēt varēja arī individuāli, tomēr šādai dalībai neviens nebija pieteicies.«Pērn konkursā piedalījās četras komandas, šogad - uz pusi vairāk. Bērniem ir iepaticies,» vērtē Jelgavas rajona padomes Kultūras un interešu izglītības centra metodiķe Ineta Freimane.Līvbērzes, Kalnciema un Ozolnieku vidusskola, Salgales, Svētes, Vilces un Šķibes pamatskola konkursam gatavojās jau no mācību gada sākuma.«Āķis tāds, ka katrai dziesmai ir vairāki varianti, un bērniem jāprot visi. Pat žūrija atzīst, ka tas ir grūti, jo jāzina vārdi 27 dziesmām. Bet azarts ir,» spriež I.Freimane.Novada sacensības risināsies nākammēnes Bauskā, un kārtas uzvarētāji dosies uz Rīgu, kur notiks lielais fināls.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Fui!

Piekriitu pirmajam komentaaram!Liels "fui",ka nevar iegaumeet,ka Kanlciema vsk,ir Jelgavas rajonaa,Valgundes novadaa!

pirms 12 gadiem, 2008.02.10 12:13

Vai vai

Kad reiz žurnāliste Lindenbauma iegaumēs, ka Kalnciema vidusskola nav Kalnciemā

pirms 12 gadiem, 2008.01.28 10:57

Citas ziņas