Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Spīgo» ar uzvaru atgriežas no starptautiska festivāla

Otrdien pēcpusdienā no Itālijas atgriezās Jelgavas 4.vidusskolas meiteņu koris «Spīgo», kur diriģentes Līgas Celmas vadībā ar 24,45 punktiem no 30 iespējamiem ieguva pirmo vietu un Zelta diplomu jauniešu koru grupā starptautiskajā festivālā «Venezia in Muzica». Šis pasākums ietilpst visā pasaulē pazīstamajā koru festivālu sērijā «Muzica Mundi», un pagājušajā gadā Vīnē «Spīgo» jau piedalījās vienā no tās festivāliem. Venēcijas festivālā, kas šogad risinājās no 1. līdz 5.oktobrim, piedalījās 34 kori no 16 valstīm, bet Latviju pārstāvēja mūsu «Spīgo» un koris «Maska» no Babītes.

Kā «Ziņām» tūlīt pēc atgriešanās pastāstīja diriģente Līga Celma un skolotāja Liena Celma, Venēcijas «Muzica Mundi» konkursa dalībnieku sastāvs bijis īpaši spēcīgs, ļoti labu iespaidu atstājis gan sieviešu koris no Čehijas (noslēgumā ieguva Grand Prix), gan koris «Spring Ladies» no Ķīnas, tāpat lielisks bijis čehu bērnu koris.Sīva konkurence bijusi arī jauniešu koru grupā, kur startēja Jelgavas 4.vidusskolas «Spīgo». Tajā ņēmuši dalību astoņi kori, kas ir vairāk nekā parasti līdzīgos konkursos. Tāpēc īpašs prieks par «Spīgo» uzvaru, jo aiz mūsu pilsētas meitenēm palika pat tik spēcīgs kolektīvs kā Zoltana Kodai speciālās mūzikas skolas koris no Ungārijas, kas ierindojās otrajā vietā.Startējot jauniešu grupā, «Spīgo» dziedāja Pētera Vaska «Ķekatu dziesmu» un Līgas Celmas latgaliešu tautas dziesmas apdari «Līdz pošami miužeņami». Pēc nolikuma bija jāizpilda arī kāds itāļu skaņdarbs, un «Spīgo» izvēlējās vokāli sarežģīto Džuzepes Verdi «Alla vergine Madre» ar Dantes tekstu, bet no renesanses laikmeta - Viljama Bērda «Sing ye to our Lord».«Spīgo» kā jauniešu koru grupas uzvarētājs iekļuva arī kopējā finālā, kur uzstājās desmit labākie visu kategoriju, arī sieviešu un vīru kori. Finālā mūsu meitenes ne bez panākumiem nodziedāja no Dziesmu svētkiem pazīstamos Imanta Ramiņa «Auni, auni balti kājas» un Līgas Celmas «Vedību rits». (Atgādināsim, ka XXIV Vispārējo latviešu dziesmu svētku «koru karos» par labāko sieviešu kori atzina «Spīgo»!)10.b klases audzēknes Renāte Briģe un Ilze Viduža, kuras korī dzied jau piecus gadus, atzinās - lai arī pie dažādiem panākumiem sāk jau pierast, aizvadītais brauciens paliks atmiņā kā «fantastiski visizcilākais».

Pievieno komentāru

Citas ziņas