Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Spīgo» koncertēs Sv.Annas katedrālē

Gribas apgalvot, ka sestdienas koncerts, kad Sv.Annas katedrālē uzstāsies 4.vidusskolas meiteņu koris «Spīgo», būs nozīmīgs notikums Jelgavas mūzikas dzīvē.

Pārmērīga kautrība ne vienmēr ir tas labākais tikums, un būtu jāatzīmē, ka «Spīgo» ir Latvijas labākais sieviešu koris - XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru karos aizvadītajā vasarā godam nopelnīta pirmā vieta.Daudzveidīgais garīgumsSv.Annas katedrālē «Spīgo» meitenes nav retas viešņas - pēdējos četros gados notikuši pieci koncerti, kuros izpildītas gan dažādu autoru dziesmas, gan lielākas formas skaņdarbi. Kora izpildījumā dievnamā skanējušas Feliksa Mendelsona - Bartoldi motetes, Bendžamina Britena Mesa un Boba Čilkota «Mazā džeza mesa», bet kopā ar Jelgavas kamerorķestri pirms diviem gadiem iestudēts Džovanni Batistas Pergolēzi «Stabat Mater». Februārī titulētais 4.vidusskolas kolektīvs klausītājus Sv.Annas baznīcā iepriecināja ar savdabīgu izrādi - performanci «Trejādi rituāli», kurā pirmatskaņojumu piedzīvoja «Spīgo» mākslinieciskās vadītājas un diriģentes Līgas Celmas jaundarbs «Vedību rits».6.decembra koncertā, kas sāksies pulksten 16, kā jau pienākas adventes noskaņās, skanēs garīgā mūzika, tomēr dažādība garantēta - līdzās klasikas pamatvērtībām (J.S.Bahs, F.Mendelsons-Bartoldi, Džuzepe Verdi) skanēs 20.gadsimta ungāru klasiķa Zoltāna Kodaja «Ave Maria», būs arī spiričueli un kora «Spīgo» repertuārā jau iecienītā britu komponista B.Čilkota mūzika, bet baltiešu mentalitātei tuvāka varētu būt lietuviešu autora Jona Tamulioņa «Jūra» un pašas L.Celmas pirms vairākiem gadiem sacerētā «Saucēja dziesma», kas izpildīta jau 2005.gada skolēnu dziesmu svētkos.Gaida nopietns darbsVairākus sestdienas koncertā izpildāmos skaņdarbus nesen varēja dzirdēt sociālās aprūpes centrā «Zemgale», kur «Spīgo» meitenes ceturtdien sniedza labdarības koncertu, bet nu jau pavisam reālas aprises ieguvis plāns daļu to iemūžināt skaņu diskā. L.Celma «Ziņām» atklāj, ka viens no lielākajiem jaunā 2009.gada darbiem būs kora «Spīgo» diska ierakstīšana.«Braukājot pa konkursiem un festivāliem, izkristalizējās repertuārs, un vairāki kolēģi no citiem koriem par to ieinteresējušies un lūguši notis,» stāsta Līga.«Nav žēl,» smej diriģente, «tomēr uzskatu, ka oriģinālā, proti, «Spīgo» izpildījumā, šīs dziesmas skan vistuvāk būtībai,» L.Celma min vienu no nākamā diska rosinājumiem.... un jaunā gada sapnisBet ne jau disks vien ir kora jaunā gada plānos. «Mums ir viens plāns, kas gan var īstenoties tikai jūlijā, bet Ziemassvētku priekšvakars ir īstais laiks cerēt uz vēlmju piepildīšanos,» Līga atklāj, ka runa ir par pasaules koru olimpiādi Korejā.«Ziņas» jau savulaik informēja par kora panākumiem šoruden - Zelta diplomu jauniešu koru grupā starptautiskajā festivālā «Venezia in Muzica». Gan Venēcijā, gan pērn citā sērijas «Muzica Mundi» festivālā Vīnē Jelgavas 4.vidusskolas meitenes pamanītas, un sekojis uzaicinājums uz Koreju. Ļoti pagodinoši, bet ceļš ir tāls un, ko tur slēpt, arī dārgs...

Pievieno komentāru

Citas ziņas