Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Spīgo» saņemas... un atkal uzvar! 5

Kas cīnīsies «Dziesmu karos»? Dziesmu svētku rīkotāji to sola paziņot 10.jūnijā. Nedēļas nogalē notika pāris pēdējie pretendentu atlases pusfināli. Viens no tiem - Zemgales novada - Jelgavā. Sacensībā piedalījās pavisam 33 kori, 31 - no Zemgales, tai skaitā - 11 no Jelgavas pilsētas un rajona.

Pusfināla varones neapšaubāmi bija Jelgavas 4.vidusskolas meiteņu koris «Spīgo», kam starts prasīja lielu saņemšanos. Slimības dēļ nevarēja piedalīties pieci alti! Taču, par spīti pamatīgajam «robam» sastāvā, tam, cik izjusti, virtuozi un suģestējoši piano Selgas Mences dziesmā «Balta gāja sērdienīte» skanēja Latvijas labākā skolēnu kora sniegumā, tuvoties nespēja neviens konkurents. Žūrijai nebija šaubu - tikpat atzinīgi vārdi sakāmi par visu Līgas Celmas diriģētā kolektīva sniegumu. «Spīgo» saņēma augstāko punktu skaitu visā novada pusfinālā - 46,67 -, diplomu par pirmo vietu un īpašo dziesmu svētku monētu, kas pienākas uzvarētājiem («Spīgo» bija vienīgais Jelgavas koris, kas todien ieguva abas šīs balvas). Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) sieviešu koris «Liepa» izpelnījās 2.vietas diplomu, bet vīru koru konkurencē LLU «Ozols» - diplomu par piedalīšanos.Jaukto koru B grupā (kas apgūst daļu Dziesmu svētku repertuāra), līderu laurus (2.vieta, 42,73 punkti) plūca apmēram gadu vecā LLU jauktā kora «Riti» jauneklīgi aizrautīgais sniegums Sarmas Rudzutakas vadībā. Savukārt Lielplatones, Platones un Elejas pagastu jauktais koris «Sidrabe» ieguva diplomu par trešo vietu.Par sacensības «smaguma centru» daudzu spēku samērā līdzīgu kolektīvu dēļ izvērtās pusfināla noslēgums, kurā sacentās A grupas jauktie kori, kas apgūst visu jauktajiem koriem paredzēto svētku repertuāru.Pirmo vietu un 45,17 punktus ieguva Jāņa Zirņa vadītais Dobeles skolotāju koris «Sidrabe», bet otro vietu (44,58 punkti) - Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras «Kultūra» jauktais koris «Zemgale». Aigara Meri vadītie «zemgalieši» pārsteidza ar oriģinālu priekšnesuma telpisko risinājumu. Ērika Ešenvalda «Aizej, lietiņ» laikā solistes balss skanēja... no zāles balkona, tādejādi publika atradās skaņas plūdumu krustpunktā. Otro vietu «Zemgale» dalīja ar vokālās grupas «Cosmos» dalībnieka Jāņa Ozola vadīto Babītes pagasta jauniešu kori «Maska».Skaistu, pilnskanīgu sniegumu rādīja arī pārējie mūsu pilsētas un rajona kori. Trešās vietas diplomus ieguva šā gada pilsētas skates līderis jaukto koru grupā aģentūras «Kultūra» kamerkoris «Mītava», Maijas Brankas vadībā šogad atdzimušie Jelgavas Valsts ģimnāzijas «Skali» (novada pusfināla dalībnieku vidū, šķiet, visdaudzskaitlīgākais kolektīvs) un 4.vidusskolas koris «Spīgana». Diplomu par piedalīšanos saņēma Ozolnieku novada tautas nama jauktais koris «Līga» un pilsētas aģentūras «Kultūra» jauktais koris «Tik un tā».

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Māklsliniece

Spīgo tiešām ir viss labākais! Tā tik turpināt!

pirms 11 gadiem, 2008.06.11 21:02

Bija gan

Pats lasīju. 7.jūnija kalendārā bija!
http://www.zz.lv/events/event.html?xml_id=8403

pirms 11 gadiem, 2008.06.10 18:45

Laima

Paldies Mārtiņam Zviedrim .Viņš atnāca uz koru pusfinālu.
Pirms 7.jūnija visos vietējos masu mēdijos valdīja vienota un dziļa klusēšana, lai tik nekādi neizpaustu,ka šāds pasākums,kurā piedalījās vairāk ka 60 kori,notiks. Nav jau pirmā reize! Mūsu pašvaldības aģentūras darbinieki nemīl korus, nemīl arī savu darbu!

pirms 11 gadiem, 2008.06.10 16:10

Citas ziņas