Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svin Lietuvas 90.gadadienu

Atzīmējot kaimiņvalsts Lietuvas Republikas 90.gadadienu, sestdien Jelgavas Lietuviešu biedrība un Jelgavas dome uzņēma viesus no Jonišķu pašvaldības.

Sarīkojums sākās svinīgi - ar Lietuvas un Latvijas himnām un Lietuvas karoga krāsu sveču aizdegšanu. Pirmo, pārstāvot politiski represētos lietuviešus, iededza Jelgavas Lietuviešu biedrības dalībniece Leongina Upeniece. Pa svecītei aizdedza arī Jonišķu Sieviešu organizācijas vadītāja Birute Žilinskiene, mūsu pilsētas galva Andris Rāviņš, Jelgavas Lietuviešu biedrības vadītājs Aļģimants Burba un Janīna Skaruliene, kura bērnu jauniešu centrā «Junda» māca lietuviešu valodu.Grāmatas par Viļņas pieminekļiem un šokolādes vēsturi Jelgavas lietuviešiem dāvināja Jonišķos dzīvojošā latviete tulkotāja Dzintra Irbīte.Svētki ar dziesmām un dejām uzņēmuma «Jelgavas ūdens» klubā turpinājās četras stundas. Muzicēja Jonišķu ansamblis «Šarma» un vietējā folkloras kopa «Dimzēns».Uz pasākumu bija ieradušies arī mūsu pilsētas latviešu, poļu, ukraiņu, krievu un citu nacionālo biedrību pārstāvji.

Pievieno komentāru

Citas ziņas