Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svinēs slāvu saulgriežu svētkus

3.jūlijā pulksten 18 Jelgavā, Pils saliņā notiks slāvu saulgriežu svētku «Kupalle» svinības, liecina Jelgavas Sabiedrības integrācijas centra interneta mājas lapā atrodamā informācija.

Programmā paredzēts koncerts, kam pēc tam sekos zaļumballe. Ar priekšnesumiem uzstāsies deju kolektīvs «Ivuška» no Rīgas, baltkrievu ansamblis «Svitanak» no Visaginas, Lietuvas, kā arī Jelgavas baltkrievu biedrības ansamblis «Ļanok».Pasākumu organizē Jelgavas pilsētas un rajona baltkrievu biedrība «Ļanok» un Sabiedrības integrācijas birojs, bet atbalsta Jelgavas dome un Jelgavas pašvaldības aģentūra «Kultūra».Slāvu saulgriežu svētki «Kupalle» ir vieni no ievērojamākajiem baltkrievu gadskārtu ieražu svētkiem līdz pat šai dienai, ko apliecina enerģētiskais spēks, ko šie svētki iemieso jau no senatnes. «Kupalle» ir tautas svētki par godu vasaras saulgriežiem. Līdzīgi svētki pastāv gandrīz visām pasaules tautām.Katoļi šos svētkus atzīmē naktī no 23.uz 24.jūniju, savukārt pareizticīgie - no 6. uz 7.jūliju. Pateicoties kristīgās baznīcas aktīvai līdzdarbībai, paralēli īstenajam svētku nosaukumam - «Kupalle», tos sāka dēvēt arī par Ivana Kupalles svētkiem, Jāņu dienu vai vienkārši Jāņiem.Senās saulgriežu svinēšanas tradīcijas labi saglabājušās līdz pat mūsu dienām. Galvenā «Kupalle» svētku jēga ir cilvēku dvēseles un miesas attīrīšana no visa ļaunā un negatīvā. Šajā laikā ikvienam jācenšas atbrīvoties no sliktām domām, attīrīt savu dvēseli un garīgi bagātināties.

Pievieno komentāru

Citas ziņas