Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Talanti bešā nepaliks

Ar teatrālu iestudējumu konkursu par tēmu «Vecais jaunais Ādolfs» ceturtdien Jelgavas 1.ģimnāzijas zālē noslēdzās Ādolfa Alunāna 160 gadu jubilejai veltītais jauno talantu konkurss, kurā piedalījās trīs pilsētas skolu audzēkņi.

Kā lēma izloze, vispirms ekspertu - režisoru Daces Vilnes, Dzintras Zimaišas, Ģirta Šoļa un Jelgavas Latviešu biedrības pārstāvim Modra Ziemeļa - un citu skatītāju priekšā stājās Spīdolas ģimnāzijas audzēkņi, kuri Elīnas Apsītes vadībā bija sagatavojuši krāšņu un muzikāli iespaidīgu iestudējumu no Ā.Alunāna operetes «Mucenieks un muceniece» fragmentiem, pie tam Dundurnieka un mucenieku lomās varēja samanīt tos pašus puišus, kas iepriekšējā dienā startēja erudītu konkursā. Ne mazāk spilgtas un muzikālas šķita Jelgavas 1.ģimnāzijas «Mīklu kuplejas» (režisore Vija Zelmene), kas, pareizo atminējumu meklējot, rosināja procesā iesaistīties arī skatītājus.Savukārt Valsts ģimnāzija galveno vērību bija pievērsusi saturiskajai pusei - gan 10. - 12.klašu audzēkņu «Draudzes bazārs» (režisore Ilze Vazdiķe), gan 7. - 8.klašu «Ak, nesēdi tik noskumis» (režisore Sandra Rumba) attiecīgā laikmeta atmosfērā lika iejusties, pateicoties runātajam tekstam, pie tam vecāko klašu iestudējumā netrūka arī mūsdienu politikas akcentu.Ekspertiem nebūs viegli salīdzināt katra uzveduma mākslinieciskās un saturiskās kvalitātes, lai noteiktu pašus labākos, ko apbalvos 10.oktobrī Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā zinātniskās konferences «Ādolfs Alunāns: mūsdienu interpretācijas un viedokļi» laikā. Bet ieguvēji šoreiz ir visi, un, kā solīja konkursa organizatori, «bešā nepaliks neviens».

Pievieno komentāru

Citas ziņas