Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Taps Mīlas Galaktika no ledus 1

Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības aģentūra «Kultūra» jau vienpadsmito reizi organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, kas notiks nākamgad no 9. līdz 15.februārim.

Kā liecina pilsētas mājas lapā atrodamā informācija, līdz 14.novembrim notiek festivāla dalībnieku atlase, kad mākslinieki var iesūtīt savus pieteikumus un darbu skices gan individuālajām, gan komandas skulptūrām par tēmu Mīlas galaktika (Galaxy of Love). Festivāla dalībnieku balvu fonds būs 5900 eiro.Tēmas ideja ir kā pamudinājums paskatīties uz mūsdienu cilvēku savstarpējām attiecībām. Informācijas tehnoloģiju attīstība veido 21. gadsimta cilvēku, kas pasauli tver kā audiovizuālu kopumu. Tehnoloģijas arvien vairāk aizpilda mūsu ikdienu, un ar laiku cilvēku dzīves vienlīdz daudz risināsies kā realitātē, tā virtualitātē. Attīstoties šai tendencei, cilvēkiem savstarpējās attiecības veidot, tāpat kā kārtot biznesa lietas, iepirkties un apmaksāt rēķinus ir vienkāršāk ar mediju starpniecību. Arī mīlestība tiek pakļauta tehnoloģiju ietekmei. Tādēļ festivāla noslēgums notiks 14.februārī, Sv. Valentīna dienā, kad Jelgava pārtaps par Mīlas Galaktiku, lai visiem atgādinātu par mīlestības pamatvērtībām.Šogad jubilejas festivālā piedalījās 26 mākslinieki no 11 valstīm (Latvija, Čehija, Krievija, Baltkrievija, Lielbritānija, Nīderlande, Somija, Turcija, Beļģija, Itālija un Kanāda), kas izveidoja 26 mazās skulptūras un 13 lielās skulptūras (kas sasniedza 4 m augstumu) par tēmu - Ūdenspasaule. Ledus skulptūras varēja apskatīt tikai 9.februārī, jo slikto laika apstākļu dēļ to mūžs bija īsāks nekā citkārt. Tomēr šogad tās apskatīja 46 000 apmeklētāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Piezīme:

Šogad šis pasākums pirmo reizi būs vērojams par maksu :(
Notiks Uzvaras parkā, ieeja 1.- Ls

pirms 11 gadiem, 2009.01.28 13:16

Citas ziņas