Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Taps vēl viens rekords! 4

Sestdien Rīgā Latvijas tautas deju ansambļi, tostarp arī vairāki no mūsu pilsētas un rajona, vienosies kopīgā dejā, lai sveiktu Latviju tās gadadienā un dāvātu tai vēl vienu jaunu Ginesa rekordu - šoreiz kategorijā «garākā deja».

Aptuveni 1800 dejotāju pulksten 12 sāks vienu no cēlākajām un spilgtākajām latviešu dejām - «Gatves deju», lai to izdancotu cauri pašai Vecrīgas sirdij. Dejotāju gatve vīsies no Latvijas Universitātes galvenās ēkas Raiņa bulvārī 19 līdz Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) Kaļķu ielā 1. Gan rīdzinieki, gan galvaspilsētas viesi aicināti dalībniekus atbalstīt klātienē. Tie, kuriem nebūs iespēja atbraukt uz norises vietu, varēs just līdzi, klausoties Latvijas Radio 3 - «Klasika».Deju kolektīva «Zemgaļi» vadītājs Uldis Ozols stāsta, ka dejotāji nebija jāmudina piedalīties, viņi paši, par to uzzinājuši, ar lielu sparu un sajūsmu viens otru apziņojuši.Idejas autors ir tautas deju ansamblis «Vektors». Pasākumam izvēlēta «Gatves dejas» etnogrāfiskā horeogrāfija, lai svētku priekšvakarā vēlreiz padomātu par to, no kurienes mēs nākam, kurp dodamies, par mūsu tautas vērtībām un tās spēku. «Gatves deja» ir viena no spilgtākajām latviešu dejas būtības atklāsmēm. Augumu staltumā un kustību nesteidzīgajā cēlumā tiek izteikts solījums, ko cilvēki dod cits citam - mūžu nodzīvot stalti, skaisti un gaiši. Ar dejas simbolismu tiks atgādināts par harmoniskas un vienotas sabiedrības būtiskumu, kā arī apliecināta mīlestība pret mūsu zemi, cilvēkiem un dabu. Pasākuma organizatori ir RTU un tās Studentu klubs. Iepriekšējais pasaules rekords tika reģistrēts Honkongā 2007.gada 25.septembrī, kurā piedalījās 1048 dejotāji.Ginesa rekorda uzstādīšanā piedalīsies:No Jelgavas rajona:Ozolnieku novada Tautas nama deju kolektīvs «Zemgaļi» (Uldis un Līga Ozoli)Lielplatones pagasta deju kolektīvs «Mārtiņš» (Lāsma Ivanova)Vilces pagasta deju kolektīvs «Medaga» (Ivita Lejava)Platones pagasta Lielvircavas kultūras nama deju kolektīvs «Pali» (Guna Trukšāne)Svētes pagasta deju kolektīvs «Sānsolis» (Guna Stankēviča)Elejas pagasta deju kolektīvs «Tracis» (Ivita Lejava)No Jelgavas pilsētas:TDA «Kalve» (Gunta Skuja)TDA «Diždancis» (Ieva Karele)TDA «Lielupe» (Elita Simsone)TDA «Jaunība» (Ludmila Muskare)JDK «Dālderis» (Ieva Karele)BJDK «Vēja zirdziņš» (Alda Skrastiņa)Vidējās paaudzes deju kolektīvs «Rota» (Ludmila Muskare) Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas deju kolektīvs (Juzefa Blumberga)

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Madlēna

Arī BJC "Junda" deju kolektīvs JUNDARI piedalīsies. Vajag vispirms noskaidrot un tad rakstīt!

pirms 11 gadiem, 2008.10.24 09:48

veča

Malači,visiem kolektīviem,jo deja ir skaistākais ar ko varam sevi parādīt visiem pasaulē, tā atzīmējot Latvijas dzimšanas dienu.Paldies!

pirms 11 gadiem, 2008.10.22 19:06

Citas ziņas