Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tērvetes dabas parkam – 50 1

Ar plašu svētku programmu atzīmēta Tērvetes dabas parka 50 gadu jubileja un atklāta jaunā tūrisma sezona, kurā parka apmeklētājus gaida daudz jaunumu. Svētku laiks ir īstais brīdis, lai atsauktu atmiņā, kā radusies šī tik iecienītā atpūtas vieta.

Tālajā 1958.gadā toreizējais Tērvetes sila mežkopis Miķelis Kļaviņš, dzīvodams Tērvetē, spēja saskatīt un atklāt to skaistumu, kāda nav nekur citur Latvijā. Tad arī viņam radās doma to parādīt citiem.«Ar Kļaviņa iniciatīvu tika izveidotas pirmās dabas takas, pa kurām staigājot pavērās pasakaini dabas skati. Pēc sešiem gadiem toreizējā Mežrūpniecības ministrijā sākās diskusijas par parka izveidi, un šim nolūkam tika piešķirti ievērojami naudas līdzekļi. 1969.gadā tapa pirmā parka koka figūra, ko veidojis mākslinieks Krišjānis Kugra. Un jau drīz parkā tika uzstādītas citas Annas Brigaderes pasaku tēlu skulptūras. Pašreiz to jau ir liels skaits - rūķu vien ir ap 20, un katru gadu koka figūriņām piepulcējas arvien jaunas,» stāsta Tērvetes dabas parka pārvaldnieks Visvaldis Banziņš.Šovasar tūristus sagaida pilnībā atjaunotā Meža mātes taka ar ļoti daudziem interesantiem tēliem. Iršu dārzā jau atklātas atjaunotās skulptūras «Annele ar draudzenēm», ko atveidojis mākslinieks Ritvars Kalniņš. Parkā izveidotas takas, lai pa kalniem un lejām ērti pārvietoties būtu arī māmiņām ar ratiņiem un vecāka gada gājuma ļaudīm. «Mūsu moto ir: katru gadu kaut ko jaunu. Un to arī cenšamies realizēt. Koka skulptūras tiek veidotas no Latvijā augušiem kokiem - pamatā egles un priedes, tādēļ vairumam figūru jau pēc septiņiem gadiem vajadzīga restaurācija, taču tad mēs nekad skulptūru neatjaunojam tās vecajā izskatā, lai apmeklētājiem būtu arvien jauni pārsteigumi. Un, ja kāds pirms septiņiem gadiem bijis mūsu Rūķu ciemā, var droši to atkal apciemot, jo ciems katru gadu pārvēršas,» atklāj Tērvetes dabas parka iecirkņa vadītājs Normunds Namnieks.Maijā katru gadu tiek svinēta parka tūrisma sezonas atklāšana, taču parka pārvaldītāju, a/s «Latvijas Valsts meži» nākotnes plānos ietilpst parkā interesantas nodarbes piedāvāt arī ziemā, tā, piemēram, jau šoziem iecerēts izveidot izgaismotu dabas taku kā kājāmgājējiem, tā slēpotājiem.Parka jubilejas svinībās Pasaku mežā un Rotaļu laukumā ciemiņus sagaidīja Meža ķēniņš ar princesi, Meža mātes, lieli un mazi Rūķi, Sila raganiņa un Sīkstulis ar kalponi, kas mudināja pasaulē raudzīties bērna acīm, apjaušot pasakas un dabas lielisko saspēli. Ciemiņus priecēja svētku koncerts un 50 kilogramus smags kliņģeris.Tērvetes dabas parka apmeklētāju skaits ar katru gadu palielinās, pērn tas sasniedzis jaunu rekordu - 63 tūkstošus. Šeit paviesojušies cilvēki ne vien no Latvijas, bet arī no citām pasaules valstīm.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

es

Paldies par jauko brīvdienu, ko vakar varēja baudīt Tērvetē. Veiksmi un jaunu ideju īstenošanu nākamajos 50 gados. :))

pirms 11 gadiem, 2008.05.11 13:23

Citas ziņas