Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiekamies «Muzikālajā dzīvoklī»! 1

Otrdien Jelgavas Studentu teātra telpas (Čakstes bulvārī 5a) tiks pārvērstas muzikālā dzīvoklī, jo tajā viesosies radošā apvienība «Kolba 7/4», kas iestudējusi projektu «Šī/[Shee] -Viņa».

Tas radies kontekstā ar Latvijas nekustamā īpašuma tirgus situāciju, piedāvātajiem Rīgas jauno dzīvokļu projektiem - Saules nami, Varavīkšņu loki u.c. Projekts ir par mūziķiem teātra vidē, iesaistot netradicionālu mūziku, ritma dimensijas, melodijas un vīzijas.«Izrāde ir muzikāls vēstījums, kurā mēģināts lauzt tradicionālo koncerta formu. Mūzika vizualizēta ar aktieru spēli, veidota kompozicionāli ritmiskā secībā,» stāsta Jelgavas Studentu teātra režisore Astra Kacena. Viņa piebilst, ka tas ir stāsts par sadzīviskiem notikumiem, un mūzikā izmantoti arī sadzīves priekšmeti.Integrējot šo muzikāli teatralizēto projektu «jauna dzīvokļa» apgūšanas notikumā, apvienība vēlas pievērst koncerta apmeklētāju uzmanību «aiz groza palikušajām vērtībām» - mūzikai, mākslai, kultūrai. Ar klaunisku bērnišķību iekārtojot jauniegūto mitekli, spēt aizdomāties, ka svarīgas ne tikai materiālās vērtības, bet arī netaustāmais īpašums - kultūras kapitāls un esības prieks.Sitamo instrumentu speciālists Aleksandrs Jalaņeckis atklāj, ka par centrālo vadmotīvu izrādē ņemts Džona Keidža kvartets «She Is Asleep» (Viņa ir aizmigusi). Dzīvokļa centrā atrodas guļamistaba, no kuras sasniedzamas arī citas jaunā mitekļa telpas - darbistaba, sporta studija, virtuve, bērnistaba, atpūtas, dzīvojamā istaba, kā arī saimnieciskā servisa istaba. «Lielākais ieguvums pēc «Muzikālā dzīvokļa» apmeklējuma būs iespēja savas mājas uzlūkot citām acīm,» spriež A.Jalaņeckis.Komercizrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. A.Kacena teic, ka šis ir unikāls projekts, to varēs skatīt tikai divas reizes - otrdien pulksten 20 un 22.septembrī pulksten 19 Jaunajā Rīgas teātrī (Lāčplēša ielā 25). Izrādes ritma dimensijās, melodijas un vīzijās darbosies Atis Vintuks, Aleksandrs Jalaņeckis, Maija Kāle, Zane Prēdele, piespēlēs Uģis Točs, bet teatrālo vidi saspēlēs Astra Kacena, savukārt gaismotājs būs Valdis Līcītis. Izrādē skanēs Matiasa Dāma, Volfganga Raifenedera, Vollija Hakmeistera, Filipa Spīsera, Manfreda Menkes un Džona Keidža mūzika.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Eižens

Tad kur īsti izrādes notiks, Jelgavā vai Rīgā?

pirms 11 gadiem, 2008.09.16 11:39

Citas ziņas