Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top lielās Ledus festivāla skulptūras 1

«Kad pirms pāris gadiem piedalījos šajā festivālā, laika apstākļi bija daudz piemērotāki. Uz upes varēja redzēt daudz zemledus makšķernieku,» atceras tēlnieks no Lapzemes Risto Imonens.

Izstādē raudās ledus lāses«Tagad siltā laika dēļ galvenos darbus pie lielās skulptūras domājam pārcelt uz piektdienu,» teic viesis un atzīst - šāds laiks Jelgavā neesot pārsteigums.«Līdzīgāks tam, kāds tas tagad varētu būt Somijas dienvidos, bet neko daudz atšķirīgs nav arī Lapzemē. Vakar zvanīju uz mājām. Tur bija mīnus septiņi un slapjš sniegs.»Dzīvā dabas kaprīžu apspēlēšanā siltais laiks sola izvērst arī viņa un tautieša Sauli Mietunena skulptūru, kurā būs attēlotas lielas ūdens piles. Izstādes laikā tās ātri vien varētu papildināties ar īstiem ūdens pilieniem.Kā «Ziņas» rakstīja, šogad mākslinieki veido skulptūras par tēmu «Ūdenspasaule». Materiāls no Lapzemes un pašu mājām Saldētavās glabājas gandrīz pabeigtās individuālās skulptūras. «Gandrīz pabeigtās» tāpēc, ka saldētavā mainās darba faktūra - tā apsarmo, kļūst kā matēta. Tādēļ neilgi pirms izstādes atklāšanas līdz ar pēdējo formas slīpējumu atdosim sākotnējo izskatu arī virsmai, stāsta Risto.Uz jautājumu, vai zina, ka ledus, no kura top lielās skulptūras, ir no Somijas, ziemeļzemes tēlnieks atsmej: zinot pat to, ka vietas, kur materiāls iegūts, esot samērā netālu no viņa dzīvesvietas Lapzemē.Šā gada festivāla lielajām skulptūrām aģentūra «Kultūra» 20 ledus blokus (katru 2 x 1 x 0,5 metrus lielu) pasūtīja Somijas firmā «Blue Ice Art Pello», kas ar kvalitatīvu ezeru ledu apgādā vairākus Ziemeļvalstu ledus skulptūru festivālus. Savukārt materiāls mazajiem konkursa darbiem otrdienas rītā atceļoja no saldētavām Smārdē un Sauriešos. Uguņos no kultūras nama jumta39 skulptūru izstādi sestdien paredzēts atklāt pulksten 16. Šai laikā paredzēts arī apbalvot festivāla jubilejai veltīto zīmējumu konkursa uzvarētājus - darbu autorus un aktīvākās skolas. Būs arī īpaši festivālam gatavots priekšnesums par sniega un ledus tēmu, ko veidojuši bērnu un jauniešu centra «Junda» kolektīvi - mūsdienu deju grupa «Benefice» un popgrupa «Lai skan». Pulksten 19 pie balvām tiks skulptūru konkursa uzvarētāji, bet vēl pēc pusstundas paredzēta uguņošana. Par to gādās Jānis Teterovskis, kura izdomas pilnie pirotehnikas iestudējumi jau vairākkārt priecējuši svētku apmeklētājus Jelgavā. No ierastā svētku salūta tie atšķīrās arī ar to, ka noritēja tuvāk zemei.Šoreiz aģentūra «Kultūra» uzstāja, ka uguņošanai jābūt redzamai debesīs, tāpēc tā notiks no kultūras nama jumta, kur atradīsies īpaši šīm vajadzībām gatavotas atbalsta konstrukcijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

viesis

Tad sākums paredzēts tā kā 16.00? Nekur nevaru atrast svētku programmu.. :/

pirms 12 gadiem, 2008.02.09 09:04

Citas ziņas