Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top video karavīru dziesmām 5

Gaidot mūsu valsts 90.jubileju, Latvijas Televīzija latviešu karavīru dziesmām iecerējusi uzņemt mūzikas klipus. Šajā sakarā sākts kopīgs darbs ar «Kara vēstures klubu», kurā jau ilgus gadus aktīvi darbojas arī jelgavnieks Raimonds Valters.

Filmēšana notiek ar tautā pazīstamu un populāru mūziķu piedalīšanos - «Astro'n'out», «Vilki», «Dzelzs vilks» un Aisha. Projekta galvenais režisors ir Arvīds Babris.R.Valters stāsta, ka galvenokārt filmēšanas darbi notiek Ložmetējkalnā un tā apkārtnē - pie Antiņu kapiem un «Mangaļu» muzeja, bet vairāki kadri uzņemti arī Liepājā.«Dziesmās tiek izstāstīts stāsts. Daļa no tām izpildītas mūsdienu aranžējumā. Dziesmas ir smeldzīgas, kā jau par karavīriem,» teic R.Valters. Viņš piebilst, ka liela daļa materiāla jau nofilmēta, taču darba tāpat vēl ir daudz, jo priekšā ir arī montāža. Tuvākā filmēšana paredzēta 23.oktobrī.Jelgavnieks atklāj, ka galvenais ir topošajos klipos radīt maksimālu realitātes sajūtu, lai būtu ticami. Līdz šim veicies labi, ļoti reālas ir gan hospitāļu un karadarbības ainas, gan pārējās. Aktieriem un mūziķiem filmējoties «jāpiedzīvo» arī asinis un rētas. Epizodēs būs redzama arī Pirmā pasaules kara laika atribūtika.Visus klipus iecerēts apvienot aptuveni 45 minūšu garā programmā, ko paredzēts demonstrēt Latvijas Televīzijas 7.kanālā valsts svētku laikā.«Kara vēstures klubs» filmēšanās iesaistījies arī iepriekš. Pieredze gūta filmās «Dancis pa trim», «Rīgas sargi», kas bijis lielākais piedzīvojums, «Pleskavas misija» un citās.«Vienmēr cenšamies, lai būtu maksimāli autentiski, lai nav kur «piesieties»,» teic R.Valters. Lai gan vēl nav zināms, kā viss beigsies un kas sanāks gala rezultātā, Raimonds ir pārliecināts, ka būs labi, būs ko redzēt, jo šis arī ir unikāls projekts, kāds līdz šim nav īstenots.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Uldis

Ir kaut kas interesants arī mūsu pusē!! Klipi noteikti būs labie!

pirms 11 gadiem, 2008.10.18 08:46

Varbūt

pareizāk būtu, ka dziesmas top Ložmetējkalnā, jo ar vārdu Kalnciems pēdējā laikā vairāk asociējas Kalnciema pilsēta otrā pusē Lielupei. Vēsturiskajā Kalnciema vitā tagad palikušas tikai atmiņas par šo vietas nosaukumu un jaunākā paaudze nezina kā viss bijis agrāk.

pirms 11 gadiem, 2008.10.18 08:35

Aldis

Priecājos par Raimonda Valtera Vēstures interešu klubā vadīto jelgavnieku aktivitātēm, kas savos pasākumos iesaista arī jaunatni, iepazīstinot ar latviešu karavīru varonību abos Pasaules karos cīņās par Latvijas brīvību un neatkarību.
Raimonds ieguvis atzinību ne tikai dzimtajā pilsētā, Latvijā, bet arī pāri tās robežām.

pirms 11 gadiem, 2008.10.17 21:59

kaspars

varētu būt, ka gala darbs sanāk labs! Domājams būs interesanti:) Arī mūziķi labi!

pirms 11 gadiem, 2008.10.17 21:31

Jānis

Gaidīšu, kad varēs noskatīties! Gluži kā kara filma.

pirms 11 gadiem, 2008.10.17 20:55

Citas ziņas