Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trīs dāmas un vīrietis bezsamaņā

Ar jaunāko iestudējumu - Leldes Stumbres «Laimīgo Blūmentāli» - Jelgavas kultūras namā svētdien pulksten 16 viesosies Agra Krūmiņa vadītais Ventspils teātris.

Man pašlaik aktuālākā dramaturģe - par L.Stumbri teic A.Krūmiņš. Šis ir sestais Stumbres darbs, ko viņš iestudējis, tajā skaitā otrais Ventspils teātrī (viesizrādē Ozolnieku tautas namā savulaik bija iespēja redzēt «Gada izrādes 2004» laureātu «Kinoamatieri»). Luga «Laimīgā Blūmentāle» ir jauns, bet teātru jau iecienīts darbs (iestudēts Dailē, Limbažos), pagājušā gada oriģināldramaturģijas konkursa uzvarētājs. Tā varones ir trīs pusmūža sievietes, kas dodas uz pludmali svinēt piecdesmito dzimšanas dienu vienai no viņām.Tālāko sižetu veido vīrieša parādīšanās un svinētāju attiecības ar pēkšņo dzimšanas dienas «viesi» un viss, ko viņš tajās atmodina. Vīrieša ierašanos, precīzāk, viņa bezsamaņā guļoša atrašanu pludmalē Stumbre apvij ar mistiskiem motīviem.Taču, kā uzsver A.Krūmiņš, viņas lugām raksturīgo fantastikas līdzekļu izmantojumu drīzāk varētu dēvēt par dzīves un sadzīves situāciju sirreālistisku interpretāciju - ko tādu kā saistību ar ikdienu izrādē var nolasīt ikviens skatītājs. Vairāk nekā par kavēšanos pagātnē izrāde ir par piecdesmigadnieču izjūtu, ka nekas nav beidzies, gluži pretēji - varbūt vēl tikai sāksies. Bet tas, vai «grūdiens» iespējams, atkarīgs no drosmes pavērties atpakaļ un taisnīgi izvērtēt visu, kas jau noticis, savu vietu tajā, par iestudējuma vēstījumu teic režisors.Amatierteātru Gada izrādes regulārā finālista Ventspils teātra izrādē iesaistīti pieredzējuši, skatuves vētrās rūdīti aktieri. Tādiem, pēc režisora atzinuma, pieskaitāmi visi četri tēlotāji - Vija Draviņa, Ineta Kalniņa, Vita Kaudze un Māris Valtenbergs.A.Krūmiņa izrādēm raksturīgi, ka tās pēc sava prāta lasīt atkarībā no vēlmes iedziļināties un noskaņojuma var maksimāli plašs skatītāju loks, un režisors pauž pārliecību, ka arī šis darbs nav izņēmums. Izrādē piedāvātie tvēruma līmeņi svārstās no simboliskā (laika plūduma metafora smilts un jūras tēlos) līdz sižetam, kas pilns pārsteigumu un paradoksu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas