Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Trīs māsas» dodas uz Baranovičiem

Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra studijas «Čaika» (Jelgavas 5.vidusskola) dalībnieki devušies četru dienu izbraukumā uz Baltkrieviju, lai ar krievu rakstnieka Antona Čehova izrādi «Trīs māsas» pārstāvētu mūsu pilsētu divos teātra festivālos.

Viens izbraukums - divi festivāli«Esam ielūgti piedalīties šajos svētkos,» «Ziņas» informēja Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra direktors Arvīds Matisons. «Mūsu ierašanos gaidīja jau pērn, taču nesanāca aizbraukt, tādēļ esam saņēmušies tagad.» Jelgavas sadraudzības pilsēta Baranoviči ir studijas dalībnieku pirmā pieturvieta Baltkrievijā. Piektdienas vakarā «Čaiku» paredzēts izrādīt vietējā festivālā, bet jau sestdien aktieri dosies uz Brestas apgabalu, lai «Trīs māsas» izspēlētu citos teātra svētkos.Dots pret dotuBaranoviču kultūras nama teātris «Eksperiments» viesojās mūsu pilsētā pagājušā gada Alunāna dienās. Tad jelgavniekiem bija iespēja vērot Vladimira Pudova izrādi «Joki ar velnu jeb sapnis pie sētas» režisora Vladimira Otradnova vadībā. Savukārt Baltkrievijas pārstāvji pozitīvi novērtēja «Čaikas» priekšnesumu, Rūdolfa Blaumaņa «Trīnes grēkus», ko bija iestudējis A.Matisons.Pēc Alunāna dienām jelgavnieki tika uzaicināti ciemos uz sadraudzības pilsētu Baltkrievijā.Atpakaļ gaidām jau svētdien«Saviem aktieriem esmu teicis, ka no šā brauciena būs maz prieka,» teic «Trīs māsu» režisors. «Nāksies daudz strādāt, domāt tikai par izrādēm. Lai gan luga ir smaga, jāturas augstā līmenī - nedrīkst pievilt skatītājus. Jaunieši ir tiešām apņēmīgi, tādēļ jācer, ka veiksies labi.»Uz Baltkrieviju devušās gan visas trīs māsas - Olga, Maša un Irina - gan pārējie 11 aktieru grupas dalībnieki - kopā 14. Viņiem piebiedrojies režisors A.Matisons, viņa asistents Andris Bolmanis, kā arī Jelgavas pašvaldības aģentūras «Kultūra» pārstāvis Andris Vaišļa un tehniskais darbinieks.«Ieskaitot šoferīti, esam 19,» precizē režisors. Jelgavā mākslinieki atgriezīsies svētdien.

Pievieno komentāru

Citas ziņas