Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tumsas kliedētāji vecpilsētā

«Gaisma vēliem rudens vakariem» - izstādi ar šādu nosaukumu piektdienas vakarā pulksten 18 atklās galerijā «Suņa taka» Dobeles ielā 68, Jelgavas vecpilsētā.

Galerijas vadītājas Ilonas Drīliņas pirms vairākiem mēnešiem izteiktā cerība, ka izstādes vecpilsētā kļūs par tradīciju, pamazām, bet neatlaidīgi tiek īstenota. Līdz novembra beigām «Suņa takā» būs skatāmi unikāli gaismas ķermeņi, kas gatavoti no metāla, porcelāna, papīra un citiem materiāliem.Šīs vasaras pašā plaukumā atvērtajā galerijā nule iekārtotā izstāde ir trešā, un, kā uzsver dizaina biroja «Sudraba taka» vadītājs un Ilonas dzīvesbiedrs Ilmārs Drīliņš, novembrī aplūkojamie objekti būs citādas dabas nekā iepriekš izstādītie.Ja atceramies, tad «Suņa taka» savu darbību sāka ar Baibas Ūlandes gleznu izstādi «Putni virs ūdeņiem», tai sekoja I.Drīliņas grafika «7 dienas» - pēc Ilmāra vārdiem, «plaknes pie sienām». Tagad skatāmais ir telpisks - tumšiem rudens vakariem tik piemērotie gaismas ķermeņi, kuru stilistiskais diapazons sniedzas no praktiski lietojamiem līdz dekoratīviem objektiem.Galerijas saimnieki Ilona un Ilmārs, kuri savulaik beiguši Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļu, aicinājuši izstādīties tikai profesionālus dizainerus.«Apakšā tomēr jābūt akadēmiskai izglītībai, dažu mēnešu kursos dizainu nevar apgūt,» uzskata I.Drīliņš.Autoru vidū divi metālmākslinieki - LMA Metāla dizaina katedras docents Arvīds Endziņš un Gunārs Platpīrs, kurš veido objektus, kas ir gaismas un ūdens apvienojums. Gaismekļus no papīra un citiem netradicionāliem materiāliem darinājuši Ērika Māldere un Aigars Lenkēvičs, no porcelāna - Jānis Ronis, bet jaunā dizainere Rūta Veikmane izstādē piedalās ar savu Rīgas Dizaina un mākslas koledžas diplomdarbu, kas veidots no organiskā stikla.Ilmārs uzsver, ka «nelielajā izstādē, protams, netiks aptverti visi Latvijas dizaineri, tomēr pamatdoma paliek - popularizēt gan dizainu kā arodu, gan latviešu dizainerus».«Vai vērts iegādāties dārgus ārzemju sērijveida ražojumus, ja pietiekami nenovērtējam to, kas radīts pašu mājās un ir patiesi unikāls,» aicina pārdomāt «Suņa takas» saimnieki Ilona un Ilmārs Drīliņi.

Pievieno komentāru

Citas ziņas