Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Mūzikas akadēmijas skatuves

Piecas Jelgavas pilsētas un rajona meitenes startējušas pagājušajā nedēļā notikušajā XIII Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā, ko organizēja Rīgas Domes sadarbībā ar pūtēju orķestri «Rīga». Trīs no viņām atgriezušās ar godalgām.

Uzstāšanās Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē katram jaunajam mūziķim ir liels notikums. Pie zāles durvīm bija novietots uzraksts: «Ienākt tikai aplausu laikā!». Skaidrs, ka jauno mūziķu uzstāšanos, kas ilga piecas septiņas minūtes, ne mazākajā mērā nedrīkst traucēt. Bet no otras puses - uzraksts un paši aplausi liecināja, ka pedagogu un audzēkņu darbs un talants tiek novērtēts.Līdz asarām gribējās mācītiesNo mūsējiem vislabāk veicās obojistei no Ozolniekiem Amandai Tauriņai, kura ieguva otro vietu. Viņa jau ceturto gadu ir Jelgavas mūzikas skolas pedagoga un Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķa Daiņa Cimermaņa audzēkne. Pedagogs saka: «Amanda obojas apgūšanu sāka ļoti agri - septiņu gadu vecumā. Kad es viņu pārņēmu no iepriekšējā pedagoga, mēs ar meitenes mammu sākām runāt, ka vajadzētu uztaisīt kādu pauzi. Proti, tik mazam bērnam oboja ir par grūtu. Taču tad meitenītes acīs sariesās lielas asaras, un bija vien jāmāca tālāk.»Arī trešo vietu ieguva D.Cimermaņa audzēkne - jelgavniece Anastasija Hotuļova. Kā atzīst pedagogs, Nastja izceļas ne tikai ar muzikalitāti, bet arī ar lielu centību. Mūzikas skolā viņa vienā gadā ir pabeigusi divas klases. Abas meitenes spēlē mūzikas skolas pūtēju orķestrī. Jāpiebilst, ka ārpus Rīgas Jelgavā ir vienīgā mūzikas skola, kur māca oboju, vienu no grūtākajiem koka pūšaminstrumentiem. Tādēļ obojistiem ir mazāka savstarpējā konkurence. Tomēr, tā kā žūrija šeit bija ne mazāk prasīga un pirmo vietu obojistiem vispār nepiešķīra, tad jāatzīst, ka Amanda un Anastasija bija vislabākās.Labu flautistu ir daudzNo divsimt konkursa dalībniekiem 42 bija flautisti, tādēļ augstu vērtējams ir Zanes Zvirbules piektais rezultāts un diploms par atzinību. Jau sesto gadu meitene ir pedagoģes Gintas Zīģeles audzēkne. Iesākumā viņa flautu spēlējusi tikai sevis pēc, bet tad drīz vien sapratusi, ka jāstājas mūzikas skolā un gan instruments, gan pati mūzika jāmācās nopietni.Tikai trīspadsmit gadus vecajai Zanei ir liela koncertēšanas un konkursu pieredze. Pērn viņa uzvarēja Rīgas Latviešu biedrības un Brāļu Jurjānu fonda organizētajā konkursā «Talants Latvijai» un ieguva trešo vietu XII Latvijas mūzikas skolu pūšamo un sitamo instrumentu izpildītāju konkursā. Kā atzīst pedagoģe G.Zīģele, Zane ir ieguldījusi lielu darbu, un labiem rezultātiem ir jābūt.Kā stāstīja Glūdas mūzikas skolas direktore Dace Laure, konkursā labi startēja arī divas flautistes, pedagoģes Danielas Rudzītes audzēknes - Tatjana Kovaļa no sestās klases un Sofija Čerņavska, kura mācās trešajā klasē.

Pievieno komentāru

Citas ziņas