Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Tukumu pēc smukuma

Šonedēļ Tukumā trīs dienas notiks Rožu svētki, kas vienkopus pulcēs Latvijas dārzniekus, floristus un rožu mīlētājus, bet pasākuma kultūras programmu papildinās jelgavnieki. Paši tukumnieki uzskata, ka tieši viņu pilsētā izsenis audzētas skaistākās rozes.

Rožu stundas Rožu ielāAtklāšanas pasākums paredzēts 15.augusta vakarā pulksten 20 Brīvības laukumā uz lielās skatuves, bet jau no piektdienas pusdienlaika Tukuma kultūras namā noritēs floristu konkursa aktivitātes un izstāde. Vakara izskaņā Brīvības laukumā koncertēs pie tukumniekiem viesos atbraukusī «Turaidas roze». Spriežot pēc svētku programmas, sestdien rozes jau būs pārņēmušas visu pilsētu.Ieliņa pie grāmatnīcas tiks pārvērsta par Rožu ieliņu, kur tirgos tikai no rozēm gatavotus, ar rozēm un par rožu tēmu darinātus darbus, pie Pils torņa rožu mirkļos varēs zīlēt nākotni, bet pie strūklakas kāpnēm tiks veidots rožu vainags. Organizatori sola Rožu stundas gan dzejā, gan dziesmā, gan dejā. Sava Rožu stunda būs arī bērniem, bet pulksten 15 luterāņu baznīcā paredzēts koncerts «Rožu saksofons».Dejos arī jelgavnieces16.augustā Tukumā plānots vēl viens svētkiem atbilstošs pasākums - Latvijas senioru deju kopu festivāls «Tikai rozes», kas noslēgsies sestdienas vakarā pulksten 19 ar koncertu «Baudi ziedošo mirkli - šo dzīvi» Durbes estrādē.Uz šo festivālu ar trim saviem kolektīviem pošas arī jelgavnieks Ilgvars Pauniņš, kurš «Ziņām» pavēstīja, ka Tukumā dejos Glūdas pagasta Nākotnes kultūras nama «Sens, tik sens», Vircavas pagasta «Vakarvējš» un, kā jau pienākas Rožu svētkos, Jelgavas Latviešu biedrības koletīvs «Rudens roze». Visas šīs dejojošās dāmas iepazinām jau jūlijā Jelgavā, kad Uzvaras parkā norisa «Sveiks, vecais Ādolf! Lai top...». Kā atzina I.Pauniņš, šovasar viņa vadītajiem kolektīviem pasākums seko pasākumam, un arī pēc Tukuma festivāla sezona vēl nebūs galā. Sestdienas vakarā Durbes estrādē tiks apbalvoti Latvijas floristu konkursa uzvarētāji, bet pasākumu vadīs Rūdolfs Plēpis un Valdis Zilveris. Organizatori paredzējuši, ka uz koncertu un balli par ieejas biļeti kalpos svētku tērpam pievienots rozes zieds vai ziedi, bet, kam to nebūs, jārēķinās ar pusotru latu. Muzicēšana Brīvības laukumā un floristu darbu izstāde turpināsies vēl svētdien.

Pievieno komentāru

Citas ziņas