Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņemta filma par čigāniem 1

«Čigānu kultūras attīstības perspektīvas Eiropas Savienībā» - tāds ir nosaukums filmai, ko ar ES finansiālu atbalstu uzņēmusi kinorežisore Kristīne Jākobsone. Tajā stāstīts par čigāniem atjaunotajā Latvijas valstī, un liela daļa filmas ir uzņemta Jelgavā.

«Filmu jau esmu redzējis, un tā man patika. Interesanti ir kadri no čigānu piecsimt gadu vēstures Latvijā, taču tā ir bildes viena puse. Otra puse ir skarba - visiem šodien izdzīvošana grūta, bet čigāniem ir vēl grūtāk, jo daudziem nav darba. Es neteiktu, ka daudzi mani tautieši būtu diži strādnieki, tomēr diskriminācija tautības dēļ pastāv,» saka Jelgavas pilsētas un rajona Čigānu kultūras biedrības «Romanu čačipen» («Čigānu taisnība» - čigānu val.) prezidents Haralds Didžus.No vienas puses, bezdarbs saistīts ar daudzu čigānu zemo izglītības līmeni, no otras - Latvijas sabiedrībā valda stereotipi, ka čigāns ir slinks, neuzticams.Kā filmas sākumā uzsver īpašo uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta pārstāvis Deniss Kretalovs, arī pašiem čigāniem ir stereotipi. Piemēram, ka kaut kur ES glabājas nauda, kas domāta tieši viņiem, un tikai kādu sliktu ierēdņu vai politiķu dēļ to nekādi nevar dabūt. To, ka angļu valodā jāraksta projekti, lai piekļūtu ES fondu līdzekļiem, pieņemt grūtāk zemās izglītības dēļ. Filmas varoņi ir ne tikai H.Didžus, bet arī Edgars Burkēvičs, kurš apsargā pašvaldības Čigānu kultūras biedrībai iznomāto 1500 kvadrātmetru zemesgabalu Meiju ceļā 4a un labprāt uz ermoņikām uzspēlē «Vecpiebalgas ūdensrozes», kā arī vēl vairāki šīs tautības pārstāvji.Cerīgi izskatās bērni, kas priecīgi dejo tautas dejas uz čigānu pirts pamatiem. Taču šie pamati tika ielikti pirms diviem gadiem un, lai arī būvē jau ieguldīti vairāk nekā 16 tūkstoši latu valsts naudas, tā finansējuma trūkuma dēļ top ļoti lēni. Tiesa, Sabiedrības integrācijas biroja vadītāja Rita Vectirāne atzīst, ka Jelgavas Čigānu kultūras biedrība salīdzinājumā ar citām mazākumtautību biedrībām saņēmusi lielu valsts atbalstu.Visi interesenti tiek aicināti filmu noskatīties otrdien pulksten 16 Sabiedrības integrācijas birojā Jelgavā, Pulkveža Brieža 26.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lilly

Mūsdienās pirmais atlases kritērijs ir CV un tikai otrajās pārrunās satiekas ar cilvēku. Ja esi izturējis testus/pārrunas utt. Nav nekāda problēma.
Jamācas draugi mīļie.

pirms 11 gadiem, 2008.10.28 15:12

Citas ziņas