Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzvar jelgavnieki un lielvārdieši 1

Līdz vēlai trešdienas pēcpusdienai Jelgavas Mūzikas vidusskolā tika vērtēts 48 jauniešu muzikālais sniegums Kultūras un radošās industrijas izglītības centra (KRIIC) pirmo reizi rīkotā valsts konkursa - festivāla ietvaros, un atzīstamus panākumus tajā guva arī jelgavnieki.

Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu programmas «Vokālā mūzika - kora klase» audzēkņi no Auces, Bauskas, Dobeles, Iecavas, Ķekavas, Lielvārdes un Jelgavas mūzikas skolām izpildīja katrs divus skaņdarbus - latviešu tautas dziesmu, kas bija jādzied a cappella, un dziesmu klavieru pavadījumā. Vecuma grupā no 9 līdz 11 gadiem uzvarēja Jelgavas Mūzikas vidusskolas kora klases vadītājas Edītes Bergmanes audzēknis Dagnis Roziņš, kurš konkursam bija sagatavojis latviešu tautas dziesmu «Es uzkāpu kalniņā» un Ādolfa Ābeles dziesmu ar Raiņa vārdiem «Grāmatas lasītāji». Dagnis kopā ar citiem pirmo trīs vietu ieguvējiem abās jaunākajās grupās izvirzīts dalībai finālā Rīgā. Otrajā vietā ierindojās Krista Dārziņa no Iecavas (skolotāja Kristīne Circene), bet trešajā - Kārlis Jansons no Dobeles (skolotāja Ilze Paura).Skolotāja E.Bergmane «Ziņām» pastāstīja, ka Dagnim šis nav pirmais konkurss - viņš šogad jau ieguvis galveno balvu jauno vokālistu konkursā Aglonā. Savukārt cita viņas audzēkne - Veronika Vdova - Aglonas konkursā uzvarēja pērn. Zonālajā skatē Jelgavā Veronika startēja vidējā grupā (12 - 14 gadi) un ar tautas dziesmas «Te bij laba saimeniece» un Nikolaja Rimska - Korsakova «Oktāvas» izpildījumu guva žūrijas atzinību, ierindojoties otrajā vietā. Vēl labāk savu un pedagoģes E.Bergmanes izvēlēto repertuāru - tautas dziesmu «Kur, priedīte, tavas skujas» un itāļu komponista G.Kačīni «Amor, che attendi» - nodziedāja jelgavnieks Ralfs Čākurs, šajā vecuma grupā kļūdams par uzvarētāju.Veronika un Ralfs var posties finālam, savukārt vēl vienu jelgavnieci - Santu Šilleri (tāpat kā Jāni Jevsejevu no Lielvārdes) - varam apsveikt ar trešo vietu zonālajā konkursa kārtā.Jaunākajā vecuma grupā (līdz 8 gadiem) pirmās trīs vietas un ceļazīmi uz finālu Rīgā izcīnīja Lielvārdes Mūzikas skolas pedagoģes Baibas Kleperes audzēkņi. Visaugstāk žūrija novērtēja Paula Rudaša dziedājumu, otrajā vietā - Vitnija Rožāne, trešajā - Liāna Muižniece.Vecākajā grupā (15 - 17 gadu) stingrā žūrija (tās sastāvā bija Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētāja Liene Botņa, kā arī Jelgavas Mūzikas vidusskolas pedagoģes Jeļena Vavilova un Evija Lagzdiņa) nolēma godalgas nepiešķirt, bet dalībai finālā Rīgā izvirzīja Lauru Teivāmi (Lielvārdes Mūzikas skola).Kā pastāstīja KRIIC Izglītības attīstības daļas vecākā speciāliste Kristīne Zelicka, noslēguma kārta, kurā sacentīsies reģionālo konkursu uzvarētāji, notiks 5. un 6.decembrī Augusta Dombrovska mūzikas skolā Vecmīlgrāvī, Rīgā. Par konkursa - festivāla patronu uzaicināts Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas