Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzvaras parkā top lielākā «pils»

No Jelgavas karjeriem Uzvaras parkā savestas guļ smilšu kaudzes un gaida māksliniekus, kas tās pārvērtīs skaistās smilšu skulptūrās. Lielākā - «Vēstures līkloči» - jau sākusi tapt, pamazām atklājot 2.Starptautisko smilšu skulptūru festivālu «Summer Signs 2008».

«Pamatā tas ir eksperiments, jo katrā reizē smilts ir citāda,» stāsta mākslinieks Zigmunds Vilnis, kurš kopā ar savu komandu - Ainaru Zingniku, Danuti Sīli, Ivetu Šveisbergu - skulptūru sāka veidot ātrāk nekā pārējie dalībnieki. Tā kā jau piektdien Z.Vilnis dodas uz vēl vienu festivālu, kas risināsies Vācijā, klāt «punkta pielikšanā» viņš nebūs.«Par to ir neliels nemiers, bet skulptūra tiks pabeigta laikā,» spriež mākslinieks.Laiks - ideāls«Vēstures līkloči» veidota kā stāsts, kurā katrs varētu atrastu sev tīkamu lietu. Priekšplānā redzams pils motīvs, gadskaitlis un rožu pušķis, labajā pusē ir medības un vasara, bet kreisajā - leģendārais Džakomo Džirolamo Kazanova un izpriecas. Savukārt skulptūras aizmugurē ir jūra un ceļojums.Mākslinieki apgalvo, ka laika apstākļi darbam ir ideāli. Arī vairāki interesenti jau bijuši aplūkot meistarus darbībā un nekautrējušies uzdot interesējošus jautājumus, kas galvenokārt bijuši par to, vai lietus laikā mākslas darbi neizjuks. Z.Vilnis uzsver, ka nokrišņi daudz netraucēs, to pierādīja arī pērnais gads - skulptūras turējās ilgu laiku.Tonnām smilšuLai 15 profesionālie tēlnieki izveidotu smilšu skulptūras, ceļu būvniecības sabiedrības «Igate» Uzvaras parkā atvedusi 400 tonnas smilšu. Lielākā skulptūra būs sešus metrus augsts mākslas darbs, bet mazākās sniegsies gandrīz trīs metru augstumā. Pēc pasākuma par smilšu savākšanu un teritorijas sakopšanu parūpēsies «Igate».Aģentūras «Kultūra» projektu vadītājs Ivars Pirvics stāsta, ka par festivāla norises vietu Uzvaras parks, nevis Pasta sala, kur tas notika pērn, izvēlēts vairāku iemeslu dēļ. Būtiski, ka Pasta salā nav elektrības un citu komunikāciju, turklāt tur iespējams piekļūt tikai no vienas puses, kas var radīt grūtības. Turklāt ir arī problēmas ar automašīnu novietošanu. Savukārt Uzvaras parkā ir mobilās grimētavas, nožogota un apsargājama teritorija, stacionāra skatuve un citi plusi.Jelgavas pils 270 gadu jubilejai veltīto festivālu «Summer Signs 2008», kura tēma ir «Galma dzīres», interesenti varēs apmeklēt no 9. līdz 15.jūnijam, bet atklāšanas pasākums plānots 13.jūnijā pulksten 19, kad žūrija izvērtēs darbus un paziņos uzvarētāju, kas saņems 3500 eiro naudas balvu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas