Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēl var pieteikties regatei

Vēl tikai līdz ceturtdienai var pieteikties tradicionālajai Piena paku regatei, kas norisināsies 30.augustā Lielupē. Interesenti pieteikuma anketas var aizpildīt interneta mājas lapā www.kultura.jelgava.lv vai pieteikties, zvanot pa tālruni 63084677.

Paku pietiks visiemPasākums Lielupes krastā sāksies pulksten 18, kad notiks Pūksprunguļu laišana no tilta, bet pēc tā - koncerts, kurā uz nelielas ūdenī novietotas skatuves uzstāsies popgrupas «Lai skan!» puiši. Komandām jāreģistrējas līdz pulksten 17.30. Pulksten 19 gaidāms svarīgākais notikums - laivu parādes brauciens, kad skatītāji varēs izvēlēties savu simpātiju. Katrai komandai tiks dotas trīs līdz piecas minūtes laika, lai sevi prezentētu. Savukārt apbalvošana plānota pulksten 21. Pasākumu vadīs Māris Grigalis, tāpēc organizatori cer, ka ar laika apstākļiem problēmu nebūs.Līdz šim pieteikušās 11 komandas, bet lielākā aktivitāte parasti novērota pēdējās dienās pirms pasākuma, teic aģentūras «Kultūra» projektu vadītāja asistente Evelīna Bučele.Viņa piebilst, ka šogad akciju sabiedrība «Rīgas Piena kombināts» sarūpējusi 35 000 piena paku, bet ir arī nelieli krājumi no pērnā gada, tā kā to pietiks visiem: «Ja kāds šaubās, ka nepaspēs sagatavoties, uztraukumam nav pamata, jo laivu var uztaisīt divos vakaros. Tikai jāpiesakās!» Vienam šādam pašdarinātam ūdens pārvietošanās līdzeklim tiek izmantots vidēji 1000 vai 1500 piena paku.Jauns rekordsSacensībās drīkst piedalīties peldlīdzekļi, kuru izgatavošanā izmantotas tikai piena pakas - izmantot citus materiālus laivu peldspējas nodrošināšanai nav atļauts (izņemot virsbūves noformēšanu). Jāpiebilst, ka stingri aizlīmēta, tukša litra piena paka uz ūdens notur apmērām 800 - 900 gramu. Tas jāņem vērā, aprēķinot laivai nepieciešamo paku skaitu. Pašdarinātos peldlīdzekļus atļauts darbināt tikai ar cilvēka spēka palīdzību (piemēram, ar airiem, pleznām, irkļiem, plaukstām, pedāļiem). Dažāda veida motorus, saspiesta gaisa vai citus enerģijas avotus nav atļauts izmantot.Dalībniekiem būs iespēja cīnīties par dažādiem tituliem - Oriģinālākā, Garākā, Ātrākā un Augstākā laiva, Labākā studentu un Visatraktīvākā komanda, Svētku atbalstītāju simpātija. Kopējais regates balvu fonds ir 1000 latu.E.Bučele atklāj, ka šogad gaidāms jauns rekords - komanda no būvmateriālu veikala «Pilsēta» plāno uzbūvēt piena paku plostu gandrīz 30 cilvēkiem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas