Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vesperes ar R.Dubras mūziku

Atlicināt laiku gavēņa jeb Ciešanu laika pārdomām, ieklausoties Svēto Rakstu lasījumos un Riharda Dubras mūzikā, sestdien,8.martā, pulksten 16 aicina Sv.Annas katedrāle.

Vesperes atvasinājumā no vakara zvaigznes nosaukuma franciski nozīmē lūgšanas, kas sakāmas, pārdomas, kas risināmas, un meditāciju, kam nodoties šai diennakts daļā.Mūziku ar atbilstošu tekstu un noskaņu dziedās Sv.Annas draudzes koris un solisti diriģentes Ritas Staunes vadībā. Koncertā piedalīsies arī flautiste Daiga Maskaļūne, ērģelniece Māra Ansonska, obojists Indris Egle un mācītājs Tālis Rēdmanis.Kā vēsta M.Ansonska, skanēs R.Dubras kordziesmas, dziesmu instrumentāli pārlikumi un 1999.gadā komponētā «Vienkārša mesa Nr. 2» korim solistiem un ērģelēm.Jūrmalnieks R.Dubra ir viens no starptautiski pazīstamākajiem un pieprasītākajiem mūsdienu latviešu komponistiem. Par savu pirmo lielāko iedvesmas avotu viņš atzīst gregoriskos dziedājumus un viduslaiku mūziku un savu daiļradi uzskata par šo Eiropas sakrālās skaņumākslas seno tradīciju mūsdienīgu turpinājumu.R.Dubras darbos minimālistiskā, lakoniskā izteiksmē virtuozi ietērpts gluži romantisks daiļskanīgums un emocionalitāte.

Pievieno komentāru

Citas ziņas