Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viena bilde no tūkstoša

Fotoakcijas «Viena diena Latvijā» izstādes noslēgums Doma laukumā atzīmēts ar akcijas reprezentatīvā fotoalbuma atvēršanas svētkiem.

Jelgavas tipogrāfijā iespiestajā grāmatā ir 520 lapaspuses, 154 fotoattēli no 1987.gada un 341 no 2007.gada akcijas - vienā dienā, 31.augustā, pieredzētie notikumi, izjustās noskaņas un sastaptie cilvēki.Par transportlīdzekli, ar ko laukumā nogādāja grāmatas dāvināšanai akcijas dalībniekiem, bija izvēlēta «laika zīme», kas pēdējos gadu desmitos, šķiet, saglabājusies teju nemainīga ratiņos, kādos tirgū izvadā preces.Darbi grāmatai izraudzīti no vairāk nekā 500 000 fotoattēlu arhīva, un ne visus akcijas dalībniekus izdevumā varēja pārstāvēt ar viņu veikumu. Viens no «Vienas dienas Latvijā. Pēc 20 gadiem» rīkotājiem grāmatas fotoredaktors Ilmārs Znotiņš teic: spilgtu dokumentējumu notikumu bagātība liek nopietni apsvērt iespējas izdot vēl vienu albumu ar akcijas laikā tapušajiem foto.«Pieklājīgi, gana reprezentabli. Domāju, ka savu uzdevumu albums veiks itin labi,» iespaidos par grāmatu dalās Andris Kozlovskis, kurš pagājušā gada akcijā fotografēja Jelgavu.Izdevumā iekļautas sešas viņa fotogrāfijas: četras veido atvērumu par Valgundes sieviešu klosteri, vienā darbā redzams franču sierdaris Lisjēns Eribērs Elejā un vēl vienā - kokamatnieks Jelgavas cietumā. Klosteri un cietumu Andris jau tūlīt pēc akcijas atzina par vietām, kur varētu būt tapis visvairāk vērtīgu bilžu. No izstādes radās iespaids, ka laikmeta dokumentēšanas misija izprasta kā vides atspoguļojums un cilvēki vidē, ne «tīri» portreti absolūtajā tuvplānā, pirms grāmatas atvēršanas sprieda A.Kozlovskis un atzina: interesi par albumu vairo vēlēšanās noskaidrot, kāda iecere vadījusi attēlu atlasi tai.I.Znotiņš uzsver: pats galvenais kritērijs bija izpildījuma profesionalitāte, bet žanriski grāmata ir gana daudzveidīga. Tajā netrūkst arī portretu no spilgto darbu bagātīgā klāsta.

Pievieno komentāru

Citas ziņas