Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Viena diena Latvijā» pošas ceļā

Fotoakcijā «Viena diena Latvijā. Pēc 20 gadiem» pagājušā gada 31.augustā uz visiem Latvijas nostūriem izbrauca 24 ārzemju fotogrāfi un 32 pašmāju foto profesionāļi, lai, apmeklējot vietas, notikumus un cilvēkus pēc iepriekš izstrādāta saraksta, iemūžinātu šo dienu Latvijā un iegūto vēstījumu salīdzinātu ar laiku pirms 20 gadiem, kad notika līdzīga akcija.

Rīkotāji vēsta, pašlaik norit pēdējie sagatavošanas darbi, lai nākammēnes akcijas veikums varētu sākt izstāžu dzīvi visā Latvijā.Tuvākā un vērienīgākā izstāde maija sākumā notiks Doma laukumā Rīgā. Viens no akcijas rīkotājiem fotogrāfs Ilmārs Znotiņš teic, ka pagaidām plānotais atklāšanas datums ir 1.maijs, un ekspozīcija varētu būt apskatāma pusotru vai divas nedēļas.Iecerēts, ka 49 stendos būs izvietoti 98 profesionāļu darbi, kas tapuši akcijā pagājušogad (to skaitā - Andra Kozlovska foto no Valgundes sieviešu klostera) un pirms 20 gadiem, bet viens aptuveni 1,50 x 2 metru lielais stends būs atvēlēts foto, kas izraudzīti no apmēram 5000 amatieru iesūtītā veikuma. Ceļojumu pa novadiem sāks četras reģionālās izstādes - katrā pa 40 darbiem. Zemgales fotogrāfijas vispirms 6.maijā piestās Bauskā. Akcijas koordinators Zemgalē Juris Kālis informē, ka izstāžu kalendārs vēl top, apzinot iesniegtos priekšlikumus. Latvijas Lauksaimniecības universitāte esot izteikusi vēlmi izstādi uzņemt augsta beigās, Jelgavas kultūras nams - novembrī. Maijā atvēršanas svētkus piedzīvos akcijai veltītā grāmata, turklāt ir uzņemta arī dokumentālā filma.

Pievieno komentāru

Citas ziņas