Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viņus vieno lasītprieks

17 tūkstoši «jauno ekspertu» no visas Latvijas un mūsu tautiešu «šūniņām» ārvalstīs aizrautīgi darbojušies lasīšanas veicināšanas programmā «Bērnu žūrija» un izvēlējušies sev tīkamākās grāmatas. Lieli lasītāji bijuši arī jelgavnieki un rajona iedzīvotāji.

Visjaunākie lasītāji 1. - 2.klašu grupā par labāko grāmatu izvēlējušies Ineses Zanderes «Māsa un brālis», par ko saņemtas 752 balsis. Savukārt 3. - 4.klašu grupā 1.vietu ieguvusi Jura Zvirgzdiņa grāmata «Konteineru meitenīte Rudīte», par to bija balsojuši 940 bērni. Rekordlielu skaitu balsu - 1268 - 5.- 7.klašu grupas lasītāji nodevuši par Māra Runguļa grāmatu «Taksis Maksis», bet vecākajā (8. - 9.klašu) grupā 1.vieta un 944 balsis - Aidi Vallikas grāmatai «Ko darīt, Anna?», ko tulkojusi Maima Grīnberga.«Bibliotēkas ļoti labi iesaista lasītājus. Liela atsaucība bija no Jelgavas un rajona, par ko priecājamies,» stāsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra bibliotekāre Ilze Čilipāne.No pilsētas programmā piedalījās četras grāmatu krātuves, bet no rajona - vienpadsmit. Attiecīgi 97 un 292 lasītāji. Visvairāk anketu no mūsu puses sūtījusi Kalnciema vidusskolas bibliotēka - 58.«Viņi piedalās pirmo gadu, un šis ir ļoti liels skaits,» vērtē I.Čilipāne. Viņa uzsver, ka visi bērni centušies, labi strādājuši un rūpīgi novērtējuši grāmatas.Valsts Kultūrkapitāla fonda kultūras programmas «Bērnu žūrija» tiek īstenota jau septīto gadu. Programmā piedalījās 541 bibliotēka valstī un sešos latviešu diasporas centros pasaulē.Bērnu vidū populārāko grāmatu autori, ilustrētāji, tulkotāji un izdevēji tika sveikti Lielo lasīšanas svētku laikā, kā arī pagastu, pilsētu un skolu grupās speciālbalvas tika piešķirtas bibliotēkām ar vislielāko «bērnu - lasīšanas ekspertu» skaitu. Bibliotekāru skatījumā bērnu žūrijas novērtējums ir augstākā atzinība visiem grāmatniecības jomā strādājošajiem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas