Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vizbulis debitēs uz Dailes teātra skatuves

Pēc mēneša, 12.aprīlī, Dailes teātrī notiks mūzikla «Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis» pirmizrāde, kurā galvenajā lomā būs redzams jelgavnieks Juris Vizbulis.

«Jau pagājušajā vasarā mani uz šo lomu uzaicināja Dailes teātra vokālais pedagogs Juris Vaivods un šīs izrādes režisore Baņuta Rubesa. Protams, ka piekritu, jo man ļoti patīk Dailes teātra kolektīvs un tā profesionālisms,» «Ziņām» atklāja J.Vizbulis.Plašākai publikai Latvijā viņš kļuva pazīstams pēc veiksmīgās debijas mūziklā «Vestsaidas stāsts», kam sekoja vairāki piedāvājumi un galvenās lomas mūziklos «Makss un Morics» un «Les Miserables». Jāpiebilst, ka duetā ar Pīteru Gārdenu jelgavnieks, izpildot dziesmu «Memory Lane», startēja arī Eirovīzijas nacionālās atlases finālā, ierindojoties sestajā vietā.Pagājuši 40 gadi kopš laika, kad deviņpadsmitgadīgie draugi Endrjū Loids Vēbers un Tims Raiss sarakstīja «popkantāti» skolas koncertam, tādējādi ieskandinot mūzikla «Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis» pirmās minūtes un savu pasaules slavu. Sižeta pamatā ir viens no pazīstamākajiem Bībeles sižetiem par Jāzepu un viņa brāļiem. Abu autoru redzējumā tas ir stāsts par sapņotāju, par uzdrīkstēšanos būt citādam, atšķirīgam, īpašam. Tieši tādēļ Jāzepam tiek dāvāts brīnumainais, daudzkrāsainais sapņu mētelis, un viņš spēj pretoties ciešanām un pārestībām.«Tas ir sirsnīgs mūzikls visai ģimeni. Lai gan tam pamatā ir Bībeles sižets, šoreiz tas pasniegts savādāk, ar savu daļu humora,» skaidro galvenās lomas izpildītājs, kura ikdiena šobrīd aizrit intensīvā mēģinājuma ritmā.Mūzikla latviešu versijas režisore B.Rubesa atzīst: «Šis darbs uzsver to, ka katram ir tiesības uz saviem sapņiem un tiesības būt savādākam. Es vēlos noķert to jaunības bezbēdību, kas kūsā cauri visam mūziklam. Skatītāji var sagaidīt iestudējumu, kurā smiesies ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Izrāde būs spilgta, asprātīga un mudinās bērnus ticēt saviem sapņiem.»Otru galveno lomu - Teicēju - mūziklā atveidos jaunā dziedātāja Anna Krauja, kura šobrīd vokālo mākslu studē Somijā. Faraona lomā būs Artis Robežnieks, Jēkaba tēlā iejutīsies Juris Bartkevičs, Potifars būs Harijs Spanovskis, bet viņa sievu spēlēs Ilona Balode. Jāzepa brāļu lomās - Ivars Auziņš, Lauris Dzelzītis, Juris Frinbergs, Dainis Gaidelis, Gints Grāvelis, Valdis Liepiņš, Intars Rešetins, Aldis Siliņš, Gundars Silakaktiņš, Lauris Subatnieks un Gunārs Kalniņš, bet sievas būs Indra Briķe, Aija Dzērve, Esmeralda Ermale, Ilze Ķuzule, Ieva Pļavniece, Sarmīte Rubule, Ligita Skujiņa un Rudīte Būmane.Izrādē piedalīsies arī Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris (diriģente Aira Birziņa) un instrumentālā grupa Jura Vaivoda vadībā. Jauniestudējuma radošajā komandā B.Rubesa aicinājusi scenogrāfu Mārtiņu Milbretu, kostīmu mākslinieci Lieni Rolšteinu un horeogrāfu Albertu Kivlenieku. Mūzikla tekstus latviskojusi Inese Zandere.

Pievieno komentāru

Citas ziņas