Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zeltainā elpa rudenī

Zeltaini stari Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra vestibilā ieskauj ukraiņu hologrammas, kas izstādē «Skitu zelts» interesentiem būs aplūkojamas līdz novembra vidum.

Darbos redzamas skitu ikonas, monētas, rotaslietas, rituālu krūkas un citi priekšmeti. To oriģināli glabājas Ukrainas muzejos, bet, kā stāsta Jelgavas Ukraiņu kultūras centra «Džerelo» priekšsēdētāja Gaļina Jurčenoka, no Kijevas atvestie darbi dod lielisku iespēju ielūkoties ukraiņu kultūrā. Protams, visplašāko ieskatu var gūt Kijevas vēsturisko dārgumu muzejā, tomēr ne visi turp var aizceļot.Hologrammās slēpjas no zelta veidoti mākslas darbi, kas savulaik atrasti skitu kurgānos jeb kapukalnos. Tie izgaismojas silti sarkanos, zaļos un dzeltenos toņos.Pašvaldības aģentūras «Kultūra» direktora vietniece Inta Englande izstādes atklāšanā izteicās, ka šajā steidzīgajā laikā atrast brīdi, lai iepazītu citu tautu kultūru, ir ļoti vērtīgi un priecējoši.Mākslas pasaulē skitu mākslinieku darbi - hologrammas, kurās skatāms telpisks attēls, kas iegūts ar lāzera staru kūli, - tiek augstu vērtētas, jo meistari labi pratuši liešanas, kalšanas un gravēšanas darbus, radot savu vienreizējo mākslas stilu.Skiti bija klejojošās zemkopju un lopkopju ciltis Melnās jūras apkārtnē. Daudzus gadu tūkstošus (līdz pat viduslaikiem) dažādas ciltis un tautas veidoja augstus uzbērumus apbedījumiem jeb kurgānus. Kā liecina vēsture, grandiozākie un bagātākie bijuši tieši skitu veikumi. Vairākos arī atrasti augstvērtīgi mākslas darbi, kas nodoti valsts muzejiem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas