Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgaļi atkal pulcēsies svētkos

Nedēļas nogalē Dobeles rajona Tērvetes novadā notiks gadskārtējie, jau piektie Zemgaļu svētki, kas tradicionāli tiek rīkoti vasaras pilnbriedā.

Ik reizi tiem ir kāds īpašs akcents - pagājušajā gadā svētkiem tika dots nosaukums «Zemgaļu dzīres» un tie bija veltīti zemgaļu uzvarai pār Livonijas ordeni kaujā pie Garozas 1287.gadā. Šoreiz to devīze - «Šalc zaļais mežs».Tērvetes meža ainavām - 50Tērvetes Tūrisma informācijas centra vadītāja Ilona Šteinberga «Ziņām» pastāstīja, ka Tērvetes Meža ainavu parkam, kur aug Eiropā vienas no garākajām un staltākajām masta priedēm, šis ir piecdesmitās jubilejas gads. Tālab sestdien, 9.augustā, no pulksten 12 līdz 17 parkā atbraucēju ģimenes no tuviem un tāliem novadiem, iegādājoties ieejas biļeti (skolēniem, studentiem un pensionāriem - 1,20 lati; pieaugušajiem - 2 lati), varēs satikt dzīvus pasaku tēlus - Sila raganiņu, Sīkstuli, Meža māti, kā arī pieaugušus rūķus un pavisam mazus rūķu bērnus. Mežā notiks arī dažādi uzvedumi, konkursi un atrakcijas, kuru veiksmīgākie dalībnieki varēs iegūt jaukas balvas. Parks, protams, būs atvērts arī svētdien.Īstiem vīriem un izklaideiSvētku atklāšana notiks sestdien pulksten 13 pie Tērvetes pilskalna, kur būs iekārtota seno laiku apmetne, jo svētki galvenokārt domāti zemgaļu dzīves veida iepazīšanai (no sirmas senatnes līdz pat mūsdienām) un popularizēšanai. Apmetnē koncertēs un dažādus demonstrējumus rādīs folkloras kopas un cīņu klubu dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Somijas. (Ieejas maksa apmetnē - skolēniem un pensionāriem - 1 lats, pieaugušajiem, tajā skaitā studentiem - 2 lati.)Savukārt Tērvetes estrādē abas dienas no pulksten 11 darbosies amatnieku izstrādājumu tirdziņš. 9.augustā pulksten 12 tur sāksies Latvijas un Lietuvas koktēlnieku prasmju demonstrēšana un koka skulptūru darināšana. Pēcpusdienā uzmanību saistīs dažādas sportiska rakstura aktivitātes, piemēram, vīru stumšana kalnā. Bet svētku koncerts, kurā dalību ņems mežinieku vīru koris «Silvikola» un vairāki Tērvetes novada mākslinieciskie kolektīvi, izskanēs sestdienas vakarā pulksten 19. Svētku pirmā diena noslēgsies ar zaļumballi grupas «Varavīksne» muzikālajā pavadījumā. Pasākumus estrādē (izņemot zaļumballi) apmeklētāji varēs baudīt bez maksas. Svētki Tērvetē ilgs līdz svētdienas novakarei, kad pulksten 18 notiks noslēguma ceremonija. Plašāka informācija pa tālruni 26738535.

Pievieno komentāru

Citas ziņas