Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zīmē un glezno Dobeles bērni

Dobeles Mākslas skola ir viena no jaunākajām valstī. Tā oficiāli dibināta 2006.gada 1.janvārī, kaut arī pirmsākumi meklējami 1994.gadā, kad pirmā direktora Jāņa Blunava vadībā Gardenē sāka darboties Dobeles Lietišķās un tēlotājas mākslas centrs.

Pēc trim gadiem tas pārcēlās uz Dobeli un ieguva citu vārdu - Mākslinieciskās jaunrades centrs, vēlāk tas tika pārdēvēts par Mākslas skolu. Tā tagad darbojas Aigas Lasmanes pārraudzībā. Jāpiebilst, ka skolā strādā arī jelgavnieces Ivanda Spulle, Dita Veģe un Inita Vilks.Dobele ir pilsēta, kurā nav dziļākas tēlotājas mākslas tradīcijas, tās tikai pamazām veidojas. Pat muzejs dibināts vien pirms mazliet vairāk nekā 20 gadiem - 1985.gadā. Protams, tas nebūt nenozīmē, ka Dobelē nav apdāvinātu bērnu un jauniešu, kas vēlas zīmēt, gleznot, veidot. Tādi ir vienmēr un visur.Talanta parādīšanos un attīstību nosaka iespējas un vēlēšanās. Tagad pirmās iemaņas tēlotājmākslā pilsētā var apgūt profesionālu pedagogu vadībā. Tas dod cerības, ka arī Dobele ar laiku varēs lepoties ar saviem māksliniekiem.No 117 skolēniem izstādē reprezentēti 17 darbi. Audzēkņi zīmē un glezno savu pilsētu - baznīcu, pilsdrupas, atsevišķas īpatnējākas ēkas un savdabīgākus nostūrus. Viņi cenšas pēc iespējas precīzāk attēlot izvēlēto motīvu gan ar guaša un akvareļa krāsām, gan vaska krītiņiem, gan arī zīmuli vai tušā. Dažs meklējis īpatnējāku rakursu, cits - krāsu gleznieciskākus akcentus. Dobelnieki vēl tikai apgūst mākslu, reālo pasauli, mācās ābeci, bet jaušams, ka viņiem patīk tas, ko viņi dara. Un tas šādās skolēnu izstādēs ir pats būtiskākais.

Pievieno komentāru

Citas ziņas