Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobelē – naivistes Meraldas Kodoliņas gleznu izstāde

Dobeles Novadpētniecības muzejā 29. jūlijā pulksten 16 tiks atklāta naivistes Meraldas Kodoliņas (1915 – 2004) gleznu izstāde. Pasākums organizēts kā saruna par mākslinieci un tikšanās ar viņas ģimeni, vēsta muzeja pārstāve Baiba Ļipņicka.
Piemiņas izstādē izlikti autores darbi, kuros atspoguļojas filozofiskas pārdomas par dzīvi, gleznās redzami dažādi mitoloģiski tēli un sižeti, kā arī vīzijas. Cauri visam strāvo krāsu dzīvīgums un nianšu bagātība.
Meralda Kodoliņa dzimusi Rīgā. 20. gadsimta 60. gadu beigās viņa mantojusi tēva brāļa māju Dobelē, kur dzīvojusi līdz mūža galam.
Meralda Kodoliņa mācījusies Romāna Sutas mākslas studijā, kur apguva glezniecības un zīmēšanas pamatlikumus, bet studijas nepabeidza. Turpmāk glezniecību apguvusi pašmācības ceļā. Sākumā autore aizrāvās ar akvareļglezniecību. Bet tieši Dobelē viņa pievērsās eļļas glezniecībai un tēlniecībai. Apmeklējusi Līzes Dzeguzes tēlniecības studijas Rīgā. Gleznojusi ainavas, ziedus, klusās dabas, portretus. Māksliniecei patikusi arī tekstilmāksla: patstāvīgi mācījusies aušanas tehniku stellēs, sākumā audusi gobelēnus, bet vecumdienās viņa no dažādiem krāsu dzīpariem un audumiem radīja krāšņas segas, spilvenus un rotaļlietas. Rakstījusi arī stāstus un lugas, kurās atainoti dzimtas dzīves apraksti un seno laiku likteņstāsti. 
Izstādē izlikti darbi no ģimenes privātkolekcijas un Dobeles Novadpētniecības muzeja krājuma. Izstāde apskatāma līdz 29. augustam. 

Foto: Dobeles Novadpētniecības muzejs

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide