Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobelē notiks ceriņa ‘Hilda Vīka’ vārda došanas svētki

Dārzkopības institūts un Dobeles Novadpētniecības muzejs aicina uz Ceriņu dārzu 10. jūlijā pulksten 13, kur tiks dots vārds ceriņam. 

Kaut arī ir vasaras pilnzieds, un šobrīd ir ražas laiks, atcerēsimies burvīgo ceriņziedu smaržu un palūkosimies uz ceriņiem citādāk. Šis laiks nav izvēlēts nejauši - šogad jūlijā Dobeles Novadpētniecības muzejs svin 35 gadu jubileju. Tā kā muzejs par vienu no sava darba prioritātēm ir izvirzījis mākslinieces Hildas Vīkas (1897- 1963) radošā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, tad ceriņam tiks dots vārds ‘Hilda Vīka’. Ceriņš ir maigos toņos- no tumši violeta pumpuros līdz maigi rozā ziedot, un tie ir  mākslinieces iecienītākie toņi, informē Dobeles Novadpētniecības muzeja projektu vadītāja Baiba Ļipņicka.

Hilda Vīka ir izcila un savdabīga 20. gs. 30. - 50. gadu māksliniece un rakstniece.  Viņas radošais mantojums ir visai plašs: melnbalti zīmējumi, daudzkrāsaini akvareļi, Dobeles apkārtnes, Ķīpsalas un Zunda kanāla ainavas, pašportreti, aktu un portretu gleznojumi. Vīra rakstnieka Viktora Eglīša (1877-1945) ietekmē pievērsusies dievturībai - darbos parādās mitoloģiskas ainas. Rakstījusi dzejoļus, stāstus un romānus, kurus pati ilustrējusi. Mākslā un literatūrā izmantojusi autobiogrāfiskus motīvus.

No 1930. gada Hildas Vīkas dzīve saistīta ar Dobeli. Vasarās māksliniece dzīvojusi brāļa Valda Vīka (1895-1976) celtajā mājā ar darbnīcu. Mūsdienās ēka nav saglabājusies. No 1988. gada Dobelē ir Hildas Vīkas iela.

Dobeles Novadpētniecības muzejā līdz 19. septembrim apskatāma mākslinieces Hildas Vīkas akvareļu izstāde.

Foto: ‘Hildas Vīkas’ ceriņa foto, fotogrāfs Agris Šiliņš

Hilda Vīka, 20. gs. 30. gadi, Dobeles Novadpētniecības muzeja krājums

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide