Dobelē veidos vides instalāciju “Atmiņas un Gods”

No šā gada 20. janvāra līdz 22. janvārim, Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā, tiks eksponēta vides instalācija “Atmiņas un Gods”, kas ir veidota, rekonstruējot 1991. gada barikādes. Vides objekta mērķis ir raisīt pārdomas un rosināt atmiņas par barikāžu laiku, radīt izpratni par tā laika notikumiem, veicināt latviskuma un piederības sajūtas, informē Dobeles pilsētas kultūras nama skaņu operators Edgars Ķuzis.

Šogad aprit 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Simtiem tūkstošu cilvēku un desmitiem tūkstošu plīvojošu, sarkanbaltsarkanu karogu, tāds bija 13. janvāris Daugavmalā. Kamēr Daugavmalā esošie piedalījās protesta manifestācijā, Vecrīgas šaurajās ielās sākās barikāžu būvēšana. Visā Vecrīgā un krastmalā atkal plīvoja Latvijas karogi.

Kopš Latvijas okupācijas 1940. gadā, karogu lietot bija liegts, tas atklātībā parādījās tikai astoņdesmito gadu otrajā pusē. Tomēr patieso brīvību šis Latvijas simbols ieguva tieši 1991. gada, Barikāžu laikā.

Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā varēs apskatīt vides instalāciju “Atmiņas un Gods”. Vides instalācija veidota, rekonstruējot 1991. gada barikādes un sargājot mūsu Latvijas karogu, mūsu atmiņas un brīvību. Instalāciju “Atmiņas un gods” papildinās video un audio materiāli no Barikāžu muzeja un Latvijas televīzijas arhīva. Aicinām atcerēties 1991. gada barikāžu notikumus un godināt  barikāžu aizstāvjus un bojāgājušos.

Apmeklējot vides instalāciju un apskatot vidē izvietotos materiālus, tās veidotāji  atgādina un lūdz ievērot valstī noteiktās rekomendācijas un prasības Covid -19 ierobežošanai. Vides instalācijas apkārtnē tiks fotografēts vai filmēts. Foto vai video var tikt izmantoti nekomerciālos nolūkos. Pasākumu organizē Dobeles pilsētas kultūras nams sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību.

Foto: publicitātes

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide