Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Dzīve joprojām ir skaista!”(FOTO)

Arnis Ozols 70. jubileju svin ar personālizstādi.
“Esmu arhitekts, un gleznošana ir mans vaļasprieks. Izbaudu radīšanas procesu un esmu gandarīts, ja mani darbi uzrunā arī citus,” saka Jelgavas Tautas gleznošanas studijas dalībnieks Arnis Ozols. Klātesot kuplam sveicēju lokam, savā dzimšanas dienā Jelgavas Kultūras namā viņš atklāja jubilejas izstādi “Dzīve ir skaista!”, kas divos stāvos skatāma līdz 15. septembrim.

Viss sākās ar krustiņiem


A.Ozols dzimis 1949. gada 26. augustā Vircavā. Viņš atminas, ka jau četru piecu gadu vecumā ar sajūsmu burtnīcā, ko iedevusi mamma vai kāds no abiem vecākajiem brāļiem, aizkrustojot rūtiņas, veidojis dažādus ornamentus. Kas zina, varbūt viss sācies jau tad, viņš lēš. Zīmēt vienmēr paticis. Mākslas zinībās puiku ievadījusi Jelgavas 2. vidusskolas skolotāja Belmane. 
Tuvojoties vidusskolas izlaidumam, līdz pēdējam brīdim nav zinājis, kur mācīties tālāk. Tad ciemos atbraukusī māsīca, kura nupat Rīgas Politehniskajā institūtā bija beigusi “gāzes apgādi”, ievērojusi brālēna zīmējumus un mudinājusi – ar tādu talantu jāstudē arhitektos. Stāstījusi, cik tur draudzīga atmosfēra. “Visu laiku kaut ko mālēju, bet nekad nebija aizgājis līdz tam, ka pa šo līniju vajadzētu arī kaut ko mācīties. Par tādām mākslas skolām pat dzirdējis nebiju,” atminas A.Ozols. 

Visu rakstu lasiet 29. augusta “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide