Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekskursijās aicina iepazīt nozīmīgas personības un notikumus Jelgavā

Sestdien, 19. septembrī, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina iepazīt nozīmīgas personības un notikumus Jelgavā,  apmeklējot Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torni, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīciju un Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju.

19. septembrī pulksten 11 varēs apmeklēt atvērto ekskursiju Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī gida pavadībā, kur varēs apskatīt trīs mūsdienīgas un interaktīvas vēstures ekspozīcijas, kurās būs iespēja iepazīt Jelgavu un tās vēsturi, izzināt pilsētas simboliku, Latvijas brīvvalsts pirmos prezidentus – zemgaliešus, Zemgales tautastērpus, kā arī Sv. Trīsvienības baznīcas vēsturi.

Torņa 9. stāvā varēs aplūkot mākslinieces Ritmas Zikmanes-Lagzdiņas gleznu izstādi “Klusā daba”, bet kāpņu telpā apskatāma JRTC veidota fotoizstāde “Lielā iela un Čakstes bulvāris laika ritējumā”. Stiklotajā skatu laukumā būs iespēja vērot Jelgavas pilsētas panorāmu no 37 metru augstuma, ieraugot Jelgavas pili, Lielupes palienes pļavas ar savvaļas zirgiem, Pasta salu. Ieejas biļete Tornī – 2,50 eiro pieaugušajiem, 1 eiro  skolēniem, studentiem, pensionāriem. Plānotais ekskursijas ilgums ir viena stunda (Akadēmijas iela 1, Jelgava).

Pulksten 13 var piedalies ekskursijā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā, kur būs iespēja izzināt par Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsturi. Šeit varēs noskatīties filmas par dzelzceļa vēsturi, dzelzceļa modeļa demonstrējumus, bet bērniem piedāvās multfilmas un spēles par drošību uz dzelzceļa. Ieejas maksa - pieaugušajiem 3,00 eiro, studentiem un pensionāriem – 2,00 eiro, bērniem un skolēniem ieeja ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 20034850. Plānotais ekskursijas ilgums līdz vienai stundai (Stacijas iela 3, Jelgava).

Pulksten 14 notiks ekskursijas Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā pēc pašu izvēles - "Skats uz Jelgavu no muzeja torņa" (ieteicams ģimenēm ar bērniem) un "Jelgava 19. gadsimtā". Apmeklētājiem būs iespēja uzkāpt muzeja tornī un vērot apkārtnes panorāmu no nelielā balkona. Ģimenēm ar bērniem būs interesanti apskatīt etnogrāfisko krājumu un  pastāvīgās muzeja ekspozīcijas. Maksa par ekskursiju 1,50 pieaugušajiem, par visa muzeja apmeklējumu 4 eiro, bērniem, skolēniem - 0,50 eiro, par visa muzeja apmeklējumu – 1,00 eiro. Jelgavas skolēniem ieeja bezmaksas. Pieteikšanās ekskursijām pa tālruni 63023383 (Akadēmijas iela 10, Jelgava).

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide