Garozas gleznotāju izstāde Jelgavā (FOTO)

Līdz 23. oktobrim Asjas Feldbergas,  Ļubas Beires, Andra Gutpelca, Līvijas Grīnfeldes, Annas Gabrānes un Andas Plikšas gleznas skatāmas Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē Skolotāju ielā 8, kur sarīkota Garozas gleznošanas studijas dalībnieku darbu izstāde. Tās atklāšana aizvadītajā pirmdienā noritēja bez studijas vadītājas Annas Kaltiginas klātbūtnes, jo māksliniece tajā laikā vadīja mācību stundas Salgales Mūzikas un mākslas skolā. Toties ar izjustu mūzikas un dzejas priekšnesumu pasākumā klātesošos priecēja koklētāja Solvita Grasmane.

"Darbojamies no 2016. gada rudens," stāsta Garozas gleznošanas studijas tapšanas iniciatore un Salgales pagasta kultūras darba organizatore Anda Plikša, kas izstādījusi arī savus darbus. "Nu jau četrus gadus mēs, Garozas un apkārtnes iedzīvotāji, tiekamies pakalpojumu centrā ”Eži”, lai mācītos gleznot sev un citiem par prieku mākslinieces Annas Kaltiginas vadībā. Atklājās, ka ne tikai pilsētā, bet arī laukos ir daudz talantīgu cilvēku, kas labprāt ne tikai dzied un dejo, bet grib un var izpausties tēlotājmākslas jomā. Darbojoties studijā, daudz ko var mācīties. Es pati līdz tam gleznot nebiju mēģinājusi, vienīgi skolas laikā labi padevās zīmēšana. Anna Kaltigina palīdz atrast jaunu skatījumu uz līdz tam it kā labi zināmām lietām, piemeklēt atbilstošu toni, par kādu agrāk pat nebiju iedomājusies. Rosinoša ir arī studistu kopā būšana, lai atceramies kaut vai plenēru, ko bijām sarīkojuši vasarā."

Autoriem svarīgi, lai arī skatītāji redz un novērtē viņu veikumu, tāpēc arī aktīvi tiek rīkotas izstādes. Savus darbus Garozas gleznošanas studijas dalībnieki rādījuši Salgales pagasta pārvaldē, Ozolnieku tautas namā, Ānes kultūras namā, Jāņa Čakstes muzejā "Auči", Zaļenieku kultūras namā un nupat arī Staļģenes IKSC "Līdumi".

Dalībnieku vairumam dzīves pieredze ir bagātāka par mākslas pieredzi, tāpēc  izstādes atklāšanā tika uzsvērta radošās atmosfēras un kopīgās darbošanās nozīme. Ne viens vien sākumā tikai atnācis uz studiju paskatīties intereses pēc, bet galu galā palicis un ķēries pie molberta, krāsām un otām. Tagad māksla kļuvusi par neatņemamu viņu dzīves sastāvdaļu.

 

 

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide