Grāmatas un bibliotekāri satiekas fotogrāfijās Jelgavas kultūras namā 9

Trešdien Jelgavas kultūras namā atklāta fotomākslinieka Jura Zēberga (AFIAP) fotogrāfiju izstāde "Jelgava. Bibliotēka. Mēs. Simtgades impresijas. Grāmata". "Tā ir savdabīga un viena otru papildinoša divu izstāžu simbioze, kurā līdztekus mākslinieciskiem grāmatu fotoattēliem apcerīgās rudens noskaņās ir redzami arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas un tās filiāļu darbinieki neierastā ampluā," teikts izstādes pieteikumā.

Svinot Jelgavas pilsētas 100. dzimšanas dienu, vasarā bibliotēkā bija skatāma izstāde "Jelgava. Bibliotēka. Mēs". Tā īpaša ar to, ka fotogrāfijās redzami 40 Jelgavas pilsētas bibliotēkas un tās filiāļu darbinieki. Šobrīd šī izstāde eksponēta Jelgavas kultūras namā, un to papildina 10 lielformāta fotogrāfijas, kuru centrālais tēls ir grāmatas – bibliotēkas un ikdienas dzīves sastāvdaļa. 

Fotomākslinieks J.Zēbergs šajā izstādē fotogrāfijās ir apvienojis bibliotekārus, caur fotoobjektīvu notverot katra bibliotēkas darbinieka raksturu un tēlu, un grāmatas. Fotografēšana notika pavasarī, iemūžinot visus Jelgavas pilsētas bibliotēkas un tās filiāļu darbiniekus. "Jā, mums nākuši klāt daži jauni kolēģi, un varbūt būs jādomā par izstādes turpinājumu," piebilst Jelgavas pilsētas bibliotēkas vadītāja Lāsma Zariņa. 

Atklāšanā klātesošos priecēja jaunrades nama "Junda" ansamblis "Lai skan" un Pārlielupes bibliotēkas bērnu un jauniešu teātra pulciņš "Teatrēni", informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Fotoizstāde tapusi par godu Jelgavas pilsētas bibliotēkas simtgadei Jelgavas pilsētas Kultūras padomes atbalstītā projekta "Bibliotekārs caur fotoobjektīvu" gaitā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 9

azalea

Fotogrāfs jau noteikti ir ļoti labs. Manās kāzās viens bija un vēlāk saietos. Kāzās sēdēja blakus manam tēvam, kur tēvs man par pārsteigumu sacīja:"Nefomāju, ka tu kādeiz apprecēsies!" Nu, kaut ko tādu fotogrāfa klātbūtnē es nebiju gaidījusi no miesīga tēva. Pēc tam radās fotogrāfijas, kurās es esmu iemūžināta tajos visneglītākajo rakursos.Droši pieņemu, ka viena tāda fotogrāfija glabājas arī čekas maisos. Mana vīra 2. sieva bija 4 gadus vecāka par mani un 8 gadus vecāka par manu bijušo vīru. Mans tēvs pielika pirkstu, lai es pirmā izšķirtos. Uzskatu, ka tas bija čekas pasūtījums. Tā agrākos laikos precināja un izšķira laulātos, ar fotogrāfu un vecāku svētību. Kad attiecas uz bijušo vīru, tad viņš nav tas cilvēks, kuru būtu jāatceras un jāilgojas. Zemisks radījums.

pirms gada, 2020.10.09 15:11

azalea

Gribu pajautāt, vai tas fotogrāfs apliecina, ka es biju sava bijušā vīra 1. sieva, bet Aina tā grāmatu draudzene un manas bijušās grāmatu tārpenes - vīramātes, kuru viņa kārdināja ar grāmatām, kas /2.sieva/ 8 gadus ir vecāka par mani, ir Induļa 2.sieva. Pie šitā rakursa var iznākt, ka es vispār neesmu bijusi precējusies, ka man kāzas ar 70 viesiem nav svinētas 2 dienas kultūras namā, ka es esmu savu bērnu sadzīvojusi pa krūmiem. Nē. Esmu bijusi precējusies, man ir bijušas 2 dienu ilgas kāzas, balta kāzu kleita ar plīvuru,bērns piedzima likumīgā laulībā no vīra. Laulību gredzens abiem bija pirkstā, bet šitas frukts Indulis noteikti valkā to pašu gredzeny, tikai noņēmis manu vārdu un iegravē tik nākamo virsū -Aina, Inese, kura nākamā?

pirms gada, 2020.10.09 16:08

azalea

Aina Briģe , es īsti nezinu, bet ir dzimusi nevis 1950.gadā, bet 1949. vai 1948. gadā, nevis 1950. gadā, kā norādīts komercreģistrā - uzņēmums SIA, mikrouzņēmums View Point, adrese no 2019.gada Jelgavā, Brīvības bulvārī 12a. 2018.gadā bija reģistrēts Cenu Skalbēs, bet tur dzīvo Briģa 3.oficiālā sieva Inede Briģe, viņš vēl nav šķīries no savas 3.sievas, bet adrese jau ir 2.sievas dzīvesvietā.

pirms gada, 2020.10.09 19:12

azalea

Savas mirušās meitas piemiņai saku, ka viņa vēl 14 gados bija saulains bērns, raiti runāja, domu izteica skaidri, bija godīga, mīlēja dzīvniekus, mācījās uz trijniekiem un četriniekiem - nebija no tām gudrākajām, bet ļoti cilvēcīga - kādai draudzenei iebāza mutē pusi konfektes nokosties, kādai sabužināja matus smiedamās, kādai iedeva savu rotaļlietu paturēt kādu brīdi. Viņā bija viss tas labākais no manis un bijušā vīra. Kas man puetrūka, tas nāca meitai klāt no vīra. Viņai bija ļoti labs raksturs.

pirms gada, 2020.10.09 19:34

azalea

Mācījās mana neita uz trijniekiem un čeyriniekiem pēc 5 baļļu sistēmas, bija arī daži piecinieki pa starpai.

pirms gada, 2020.10.09 19:36

azalea

Daudzus gadus atoakaļ / kādus 7 noteikti/ mani pue meitas kaoa gribēja noslepkavot. Slepkava bija uzsēdies uz priedes zara. Ja būtu pasjatījusies uz augšu, būtu dabūjusi lodi galvā. Pēc tam pa internetu epadtā saņēmu vēstuli, kas bija no slepkavas. Viņš rakstīja, ka mani nenogalināja, jo negribēja un nenogalinās, jo daņēma no cita naudu par nenogalināšanu. Biju policijā, parādīju vēstuli, tā bija angļu valodā. Mātei tikai pateicu, ka redzēju kokā lūsi. Policija nereaģēja uz manu iesniegumu un parādīto vēstuli. Vēlāk es redzēju to karabinieri. Viņš apsēdās man blakus, viņam bija gara doma kā viļoļniekam un abi braucām Ozolnieku virzienā. Viņs bija ārzemnieks, domāju - itālis, izglītots pārāk nelikās, bet viņš saprata un redzēja manas bēdas pie meitas kapa. Es izkāpu savā pueturā, bet viņš brauca tālāk Izilnieku virzienā. Tas ir patiess stāsts, kurā itālis vēstulē atstāja man ziņu, ka pasūtījums nāk no tuva man loka.

pirms gada, 2020.10.09 22:26

azalea

Ja tu, Aina Briģe, pārpirki no bijušā vīra uzņēmumu, tad man jautājums tev:" Skalbēs Cenu pag.ir viesu nams "Skalbes", un vēl celtniecības kantoris, kur kā celtnieks ir tavs bijušais vīrs, un tu grāmatvede. Tad iznāj, ka Skakbēs zem viena jumta bija 2 uzņēmumi. Ja gadījumā tu esi pārpirkusu šo uzņēmumu un tas tagad atrodas Jelgavā, Brīvības bulvāri, un tas ir celtniecības kantoris, tad atkal tavs bijušais vīrs ir celtnieks, vēl pieņemat klāt vienu arhitektu un kompānija no trim saglabājas. Induļa 2. sieva vada atpūtas namu. Nu labi. Pieņemsim. Bet kā , Aina, ir ar taviem ārējiem grāmatvedības uzņēmumiem, jur tu esi vienīgā revizore? Vēl darbs Latvijas Lauksaimniecības universitātē ar pieņemšanas laikiem. Kā ar nodokļu maksāšanu mikrouzņēmumu līmenī? Un tagad par Induli, tavu bijuši vīru. Uldis Neibergs ir Induļa mātes tēvs. Stipri domāju, ka viņš ir KGB aģents. Pēc sievas Mirdzas nāves apprecēja krievieti uzreiz nedomājot. Mīļākā Uldim bija grāmatvede, nu tāda nepārvarama tieksme uz grāmatvedēm. Uldis atmodas gados bija priekšnieks Jelgavā tur, kur izsniedz bezdarbnieku pabalstus. Indulis ir saņēmis NESKAITĀMUS bezdarbnieku pabakstus. Tas nozīmē, ka viņs nekur nestrādāja. Vai tad nestrādāšanas laiku ieskaita datba stāžā? Patuesībā viņš šajā laukā pelnīja naudu aploksnē un cēla tev divstāvu māju. Vai personīgās mājas celšanu tagad tu, Aina, ieskaiti Induļa darba stāžā un noformē kā darbu savā celtniecības uzņēmumā, kur tu esi grāmatvede. Bet viņš tajā pašā laikā saņem vēl bezdarbnieka pabalstu. View Point tad kāds tev, Aina, ir ar fotogrāfa svētību? Glance pāri visam un pātari par to milzīgo ieguldījumu, kuru tu esi devusi "strādniecībā"? Izzagusi, visu apkārtni esi, un zodz tākāk nesodīta. Cik lielu pensiju tad sev uztaisīji? Cik pievilki ar savu pakaļu naudas Valdekai, lai kārtīgi varētu apzagt valsti.

pirms gada, 2020.10.10 08:50

azalea

Cik vienā adresē var būt mikrouzņēmumu? Jebšu tur ir tāpat kā Latvijas Gāzes mājas lapā, kur jāpārslēdzas uz valodām: ir tikai latviešu un angļu valoda. Nospied latviešu valodu, ir paroles ievade latviešu valodā u uzreiz parādās virsrakstā pie valodām apakšā krievu valoda? Pagājušo mēnesi nevarēju ieeju pārslēgt mājas laoā tur uz latviešu valodu. Vajadzēja ielogoties ar angļu virsrakstiem. Arī ielogoties nevar savā dzimtajā valodā kayru reizi, īpaši kad jāveic maksājumi. Ar Ainas" darba" sistēmu ir tāpat, uzņēmums zem uzņēmuma. Kad "vajag" , paveras kā vajag. Kad vajag šmaukties un zagt - citādāk.

pirms gada, 2020.10.10 09:06

azalea

Vai siltumu arī Fortum šogad aprēķinās tāpat kā Aina aprēķina pati sev nodokļus pati savam uzņēmumam un pārbauda pati nodokļus?

pirms gada, 2020.10.10 09:27

Kultūra un izklaide