Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāmatu tēli fotogrāfijās

Unikālu fotogrāfiju izstādi “Bauskas bibliotēkā modē grāmatas” līdz 1. martam iespējams aplūkot Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas centrā. Krāšņās fotogrāfijās fotogrāfe, stiliste un imidža dizainere Dana Rodenkirhena Bauskas Centrālās bibliotēkas darbiniekus pārvērtusi dažādos grāmatu tēlos. Pārvērtībām rūpīgi izvēlētas 11 latviešu un ārzemju autoru grāmatas, vēsta Jelgavas bibliotēkas speciāliste Maija Rubauska.
Starp izraudzītajiem grāmatu tēliem sastopami gan mazāk zināmi tēli, gan tādi, kas pazīstami ikvienam, piemēram, Skārleta O’Hāra, Pelnrušķīte, grāfs Monte Kristo, Nāriņa un Mērija Popinsa. Fotogrāfe bibliotēkas darbiniekus iepazina personīgi, lai piemeklētu katram savu tēlu ne tikai pēc vizuālās līdzības, bet arī pēc kopīgām rakstura iezīmēm.
Ideja šādai izstādei radās, kad Latvijas Bibliotekāru biedrība organizēja festivālu, kurā viena diena bija veltīta bibliotekāru modei. Akcijas mērķis bija parādīt bibliotekārus kā spilgtas, atraktīvas un modernas personības un lauzt sabiedrībā vēl aizvien valdošos stereotipus par bibliotekāru profesijas vizuālo veidolu.  
Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Māra Kuļikauska stāsta, ka, gatavojoties akcijai, gribējies bibliotekāru sabiedrību pārsteigt ar kaut ko tādu, kas vēl nav bijis. Tādēļ, pārrunājot iespējas ar fotogrāfi D.Rodenkirhenu, radās iecere bibliotēkas darbiniekus pārvērst par grāmatu varoņiem. 
Akcijas “Bibliotekāru mode” noslēgums norisinājās 2019. gada 17. aprīlī – Latvijas Bibliotēku festivāla otrajā dienā – Bibliotekāru modes un stila dienā, kad Bauskas Centrālās bibliotēkas izstāde “Bauskas bibliotēkā modē grāmatas” bija aplūkojama Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā. Kopš tā laika izstāde sākusi apceļot visu Latviju.
Izstādi papildina arī stends ar grāmatām, no kurām fotogrāfiju autore D.Rodenkirhena smēlusies idejas.


Foto: Dana Rodenkirhena

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide