Ielūdz uz muzikālu pastaigu “Sapnis vasaras naktī" 2

Laikā, kad koncerti to pierastajā izpratnē joprojām nav iespējami, biedrība “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” īsteno projektu, kas ļauj mūzikai sastapt savu klausītāju pilsētas vidē. 19. jūnija vakarā pulksten 20.30 čellists Maksims Beitāns un ģitārists Endijs Rožkalns ielūdz uz romantiski muzikālu pastaigu “Sapnis vasaras naktī” Jelgavas pils rietumu spārnā.

Ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis aicināts baudīt kvalitatīvu un muzikāli vērtīgu priekšnesumu brīvā dabā, ievērojot aktuālos epidemioloģiskos drošības noteikumus. Vakars vasarīgās noskaņās būs piemērots arī bērniem. “Mūsu galvenā doma ir ienest mūziku pilsētā, un pils parks ar tuvējo apkārtni tam ir ļoti piemērota vieta. Ļoti ceram, ka mums izdosies apskaņot muzikālos priekšnesumus tā, lai tie vienmērīgi izskanētu visā parka teritorijā. Vakars izvēlēts tādēļ, lai, klausoties mūziku, varētu vērot arī saulrietu upes krastā. Izskanēs gan zināmas, gan mazāk zināmas melodijas, un mēs ļoti ceram, ka izdosies radīt romantisku noskaņu un patīkamas emocijas visiem pastaigas dalībniekiem,” iepazīstina projekta vadītāja Zane Rožkalna.

Programmā M.Beitāna un E.Rožkalna čella un ģitāras duetā skanēs Franča Šūberta, Heitora Villas-Lobusa, Arkandželo Korelli, Jana Sibēliusa, Enio Morikones, Astora Pjacollas skaņdarbi, kā arī klausītāju iemīļotas krievu romances. Daudzus no skaņdarbu pārlikumiem čellam un ģitārai veidojuši paši mūziķi, kas kopīgā duetā uzstājas kopš 2018. gada un ir vienīgais šāda sastāva pastāvīgi koncertējošs duets Latvijā.

M.Beitāns ir 15 starptautisku konkursu uzvarētājs, piecu “Grand Prix”, valsts un starptautisko prēmiju laureāts. Čellists uzstājies uz labākajām Latvijas skatuvēm, prestižās koncertzālēs Šveicē, ASV, Krievijā, Vācijā, Austrijā, Čehijā, Slovākijā, Itālijā, Francijā un daudzās citās valstīs. M.Beitāns kā solomākslinieks sadarbojies ar LNSO, “Orchestra della Svizzera Italiana”, “Sinfonietta Riga”, “Evian” festivāla orķestri, LNO orķestri un kori, Šveices kamerorķestri, Lietuvas filharmonijas orķestri, “Royal College of Music” orķestri, Drēzdenes filharmonijas orķestri un daudziem citiem kolektīviem.

E.Rožkalns ir klasiskās ģitārspēles pedagogs, dibinājis privāto mūzikas skolu “BJMK Rokskola”, konkursa “Latvijas gada ģitārists” organizators, meistarklašu vadītājs ģitārspēles skolotājiem. Ceļu mūzikas pasaulē sācis ar pūšaminstrumentu spēli, kordiriģēšanu un arī akadēmisko dziedāšanu. Laika gaitā nonācis pie klasiskās ģitāras kā pie sava īstā instrumenta, nu viņš veido arī skaņdarbu pārlikumus un aranžijas.


Foto: publicitātes


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Tas pats Jānis

Nekā, jo pasākums ir ārā, svaigā gaisā. Tik jāpaķer odu līdzeklis un būs labi!

pirms mēneša, 2021.06.19 09:20

Kultūra un izklaide