Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Imanta Lancmaņa priekšlasījumā par Francijas karaļa Luija XVIII trimdu Jelgavā un Vilcē ļaudis pārpilda pilsētas bibliotēku 4

Vairāki simti mākslas zinātnieka Imanta Lancmaņa cienītāju piektdien pārpildīja Jelgavas pilsētas bibliotēku, kur tika rīkots viņa priekšlasījums no Francijas 1789. gada revolucijas izbēgušā karaļa Luija XVIII uzturēšanos Jelgavā un Jelgavas novada Vilces pagasta Blankenfeldē. Gāztās Burbonu monarhijas pārstāvis šeit dzīvoja  laika posmos no 1798. līdz 1801. gadam un no 1805. līdz 1807. gadam. Interese par I.Lancmaņa priekšlasījumu bija tik liela, ka visiem interesentiem zālē vietas nepietika, daži vēsturnieka sacīto klausījās uz kāpnēm. Vairāki, kas uz pasākumu bija atnākuši pēdējā brīdī, vīlušies apstāklī, ka  vietu nav, devās prom.

Divas stundas (ieplānotās vienas vietā) I. Lancmanis runāja par saviem pētījumiem, kas balstās uz Luija XVIII memuāriem un vēstulēm, viņam pietuvināto personu loka liecībām, kā arī arhīvu materiāliem. Sarunā ar zz.lv I.Lancmanis teica, ka salīdzinot ar 1979. gadu, kad iznāca viņa grāmata “Jelgavas pils”, izpētes materiāli ir pieejami daudz vairāk. Turklāt tos var atrast arī publiski pieejamās interneta vietnēs. “Literatūra par šo tematu ir ļoti izkaisīta. Fakti pretrunīgi. Būtu labi, ja dažās vietās ieviestu skaidrību. Rundāles pils muzejā esam par to runājuši. Mēs karali no Jelgavas adoptēsim, ” zz.lv atjokoja I.Lancmanis.   

Starp I.Lancmaņa priekšlasījuma klausītājiem bija dažādu paaudžu un politisko uzskatu jelgavnieki, tālāki viesi, kā arī Jelgavas pašvaldības vadības pārstāvji. Pasākumu rīkoja Jelgavas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Jelgavas Latviešu biedrību.  

Foto: Valdis Āboliņš

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

a

Varbūt var uzaicināt uz pils aulu. Tur vairāk vietas.

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.27 14:15

?

Tiešām, kāpēc nevarēja organizēt pilī? Tas būtu bijis atbilstoši cien. Lancmaņa k-ga veikumam. Bibliotēkas izmantot skolnieku vajadzībām.

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.27 23:21

no pāķiem

kolhozniekiem labāk patīk stāsti par lauku mehanizāciju, slaukšanas iekārtām...

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.27 22:56

.

Aprobežots indivīds apvainojies par domu sarīkot Lancmaņa k- ga uzstāšanos pilī.

pirms 10 mēnešiem, 2019.10.28 08:10

Kultūra un izklaide