Anastasijas Dubovskas izstādes «Augu metamorfozes» atklāšana (FOTO) 2

24. janvāra vakarā mākslas un vīna cienītāji pulcējās kafejnīcas “Coffee&Wine gallery” telpās, lai novērtētu mākslinieces Anastasijas Dubovskas ilustrāciju sēriju “Augu metamorfozes”. Mājīgajās kafejnīcas telpās viesi baudīja kafiju un vīnu un savstarpēji tērzēja kā cits ar citu, tā ar mākslinieci, kura labprātīgi atbildēja uz interesentu jautājumiem.

Anastasija Dubovska ir māksliniece no Daugavpils, kura ir studējusi gan grafiku, gan tēlniecību. Mākslas akadēmijas absolvente „Ziņām” pastāstīja, ka šī ir viņas piektā personālizstāde un pirmā reize Jelgavā. Pirmās trīs izrādītas mākslinieces dzimtajā pilsētā, savukārt ceturtā vēl joprojām apskatāma Vecrīgas galerijā „Slazds”. Anastasija Dubovska atzina, ka iedvesmu smeļas dabā, mitoloģijā un pašā darba procesā, jo strādājot gluži dabiski un organiski atraisās idejas un tēli.

Atklājot izstādi, māksliniece darbu radīšanas procesu raksturoja kā intuitīvu, dabisku un nepiespiestu. Mākslas darbos viņa attēlo dabas gariņus un tās dzīvo enerģiju, atskārstot, ka tic katras dzīvas būtnes dvēseles esamībai. Viņu aizrauj augu plastika un botānika, bet pēdējos darbos A. Dubovska pievērsusies arīdzan dzīvnieku motīviem. Meža, ūdens un gaisa gariņi attēloti ne vien grafikas darbos, bet arī no ģipša darinātās trīsdimensionālās būtnēs.

Izstādes kuratore jelgavniece un Mākslas akadēmijas studente Anete Aizsilniece „Ziņām” pastāstīja, ka jau iepriekš bija auglīgi sadarbojusies ar kafejnīcas īpašniekiem Inesi un Robertu, izstādot mākslas darbus kafejnīcas telpās. „Anastasijas darbi ir pirmā manis kūrētā izstāde šajā vietā,” stāstīja kuratore Anete. Viņa liek lielas cerības uz tuvojošos Ledus skulptūru festivālu, jo tad pilsētā ieplūdīs liels viesu un mākslas mīļotāju skaits, kas attiecīgi paredz lielāku atzinību patiesi talantīgajai māksliniecei.

Kā atklāja kuratore un māksliniece, izstāde kafejnīcas telpās būs skatāma vēl aptuveni mēnesi, un darbus ir iespējams arī iegādāties. 

Vairāk par mākslinieci Anastasiju Dubovsku http://art-forest.blogspot.com.

Foto: Rihards Lonskis

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Izstādes