Ar izstādi noslēdzies fotokonkursa «Jelgavai 750» vasaras posms (FOTO) 9

Konkursa vasaras posmam 21 fotogrāfs iesniedza 180 attēlus, no kuriem Jelgavas kultūras namā kopš otrdienas izstādīti 33 labākie. Pieteikumi noslēdzošajam – rudens – posmam tiek gaidīti līdz 1. novembrim, pavēstīja konkursa organizatoru pārstāvis, Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» producents Gundars Caune.

Vasaras, tāpat kā pārējo posmu fotogrāfijas, vērtēja kompetenta žūrijas komisija: Latvijas Fotogrāfijas muzeja direktore Maira Dudareva, SIA «AD fotostudija» īpašnieks, profesionāls fotogrāfs Agris Šiliņš un Jelgavas Mākslinieku biedrības priekšsēdētājs Māris Brancis.

«Fotokonkurss, kas risinās visa Jelgavas jubilejas gada garumā, ir lieliska iespēja mums visiem ieraudzīt Jelgavu no jauna. Prieks par iesūtītajām bildēm,» pavisam lakonisks un optimistisks savos komentāros bija A.Šiliņš.

Nedaudz kritiskāki bija pārējie žūrijas locekļi. «Ja reiz konkurss veltīts pilsētas lielajai jubilejai, tad gribējās vairāk redzēt Jelgavu un tās ļaudis, tagad iesūtītie attēli lielākoties ir tādi, kas varētu tikt iesūtīti arī jebkuram citam konkursam,» konstatēja Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs M.Brancis.

Diemžēl uz vasaras posma labāko darbu nodošanu publikas apskatei savas aizņemtības dēļ nevarēja ierasties viena no aktīvākajām darbu vērtētājām – Latvijas Fotogrāfijas muzeja direktore M.Dudareva. Tomēr «Ziņu» korespondentam izdevās uzzināt viņas domas par vasaras fotokolekciju. «Atklāti sakot, biju gaidījusi vairāk, jo tieši vasara taču ir visdaudzveidīgākais gadalaiks. Taču iznāca gluži otrādi – ziemas un pavasara fotoizstādes šķita daudz interesantākas. Atliek cerēt uz rudeni ar tā krāsu  daudzveidību un brīžiem elēģisko noskaņu,» dalībniekus iedrošināja M.Dudareva.

Tomēr arī vasaras kolekcijā bija laureāta nosaukuma cienīgi darbi. Kompetentā žūrija par tādiem atzina:
1.vieta – Pēteris Korsaks
2.vieta – Dzintra Žvagiņa
3.vieta – Egita Veidemane

Organizatori gaida pieteikumus nākamajam fotokonkursa posmam «Rudens» līdz 1. novembrim. Nolikums un pieteikuma anketa pieejama ŠEIT.

Viens no fotokonkursa mērķiem ir stiprināt Jelgavas attiecības ar sadraudzības pilsētām, tāpēc labākie darbi tiks izmantoti ceļojošajai fotoizstādei, ko eksponēs Jelgavas sadraudzības pilsētās. Ar to varēs iepazīties Šauļos, Pērnavā, Belostokā, Magadanā u.c.

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Komentāri 9

N

Visi apmierināti ! Izstādē ir skaistas fotogrāfijas! Apsveicu uzvarētājus! šoreiz tieši to kadrs nokļuva mazliet mazliet labāks nekā citi.

pirms 6 gadiem, 2015.09.30 08:05

Guncha

Jautājums. Ar ko pirmās vietas bildes ieguva atzinību. Vai tur ir kāda saistība ar Jelgavu?

pirms 6 gadiem, 2015.09.30 09:12

ilze

šo jautājumu laikam vajadzētu uzdot žūrijai.....lai pasaka...

pirms 6 gadiem, 2015.09.30 09:14

Guncha

Bet varbūt būtu jāpamaina žūrijas sastāvs, tas arī ienestu savādāku, svaigāgu vērtējumu. Protams bez personīgiem apvainojamiem, bet man liekas, ka tas atsvaidzinātu šo foto konkursu.

pirms 6 gadiem, 2015.09.30 09:19

Guncham un Ilzei

Nenovērtētie!!

pirms 6 gadiem, 2015.09.30 11:34

es

Es piedalījos,bet manas bildes netika izstādītas.

pirms 6 gadiem, 2015.09.30 14:09

Izstādes