Atklāta Latvijas Tekstilmākslas asociācijas 20 gadu jubilejas izstāde (FOTO)

Šīs nozares mākslinieku izstādes Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā kļuvušas par ikgadēju tradīciju. Jelgavas muzeja izstāžu zālē ir tekstilmākslas darbu izstādīšanai piemērota vide, uzsver Latvijas Tekstilmākslas asociācijas (LTA) prezidente Aija Baumane, tāpēc asociācijas biedri allaž priecīgi savus darbus nodot mūsu pilsētas mākslas cienītāju vērtējumam.

Piektdien atklātajā izstādē piedalās visu paaudžu mākslinieki, kurus apvieno LTA, to vidū arī Ģ.Eliasa muzeja darbiniece Mārīte Leimane, kura piedevām ir arī prasmīga izstāžu iekārtotāja, arī šoreiz.

Šajā ekspozīcijā, kas skatāma līdz 5.aprīlim, iekļauts 41 darbs, kas radies (ar nelieliem izņēmumiem) pēdējā gada laikā. 

«Divdesmit gadu laika posmā esam pārdomāti centušies kopizstādēs apvienot dažādu paaudžu māksliniekus. Varam līdzās pieredzējušiem māksliniekiem redzēt tikko akadēmiju absolvējušo un arī studentu darbus. Sadarbība palīdz tekstildarbos ienākt inovatīvām tēmām, tehnikām un materiāliem,» uzsver Latvijas Tekstilmākslas asociācijas prezidente Aija Baumane.

Organizēto izstāžu ģeogrāfija ir jo plaša un ietver ne tikai Rīgu vai Jelgavu – darbi regulāri tiek eksponēti daudzviet Latvijā, bet sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecībām ārzemēs LTA veidojusi izstādes arī citās valstīs vai ar saviem darbiem piedalījusies muzeju un galeriju mākslas projektos ārpus Latvijas robežām – Igaunijā, Čehijā, Norvēģijā, Vācijā, Austrālijā, kā arī Itālijā, Beļģijā, Grieķijā, Spānijā, Polijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Azerbaidžānā un citur, vienmēr gūstot skatītāju pozitīvu vērtējumu. Izstādēm netiek dota kopēja koncepcija, ļaujot katram māksliniekam izvēlēties tēmu, vadoties pēc iekšējās nepieciešamības.

Apskatīto tēmu loks ir plašs – līdzās sociāli aktuālu tēmu risinājumam mākslas darbos skatāma cilvēka iekšējās emocionālās pasaules atklāsme mūsdienu deformētajā agresīvajā vidē, dažādu pasaules kultūru pārmantojamības iespēja, asociatīvs dabas motīvu traktējums krāsu un formu dažādībā. 

Foto: Raitis Puriņš


Pievieno komentāru

Izstādes