Ja pasaulē skatās ar atvērtu sirdi (FOTO)

Dažādu apstākļu sakritības dēļ vakar gadījās ierasties Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apmēram stundu pirms izstādes «Pasaule mūsu acīm» atklāšanas – to jelgavniekiem un citiem muzeja viesiem sarūpējuši valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiāles «Ziedkalne» klienti. Un nenācās nožēlot ne mirkli, jo varēja gan bez steigas aplūkot klientu (tā sociālās aprūpes centra iemītniekus iesaka dēvēt arī filiāles «Ziedkalne» vadītāja Aija Petuhova) radošos darbus, gan pirms izstādes atklāšanas koncerta nedaudz ielūkoties arī ģenerālmēģinājumā.

«Abu iestāžu sadarbība iesākusies jau pirms laba laiciņa – apmēram no pagājušās vasaras –, un kopš tā laika braucam divreiz mēnesī,» stāsta A.Petuhova. «Vienīgi braucējus nākas pamainīt, jo mūsu mikrobusiņā vietu skaits ir ierobežots.»

Galvenā tikšanos iniciatore ir «Ziedkalnes» audzinātāja Marita Kozule, kura reiz nolēmusi, ka Ģederta Eliasa zālē varētu arī gleznot. Ne jau nu uzreiz paši savus šedevrus, bet izcilā mākslinieka gleznu kopijas – tikai savā interpretācijā. Rezultāts sanācis interesants, un izstādē «Pasaule mūsu acīm» skatāmas arī labākās ziedkalnieku darinātās Ģ.Eliasa darbu kopijas. «Pasaule mūsu acīm» – tie ir arī darbi dažādās rokdarbu un vizuālās mākslas tehnikās: zīmējumi, aplikācijas, gleznas,  plastilīna, gleznojumi uz zīda, aušanas izstrādājumi, izšuvumi, kā arī savdabīgi plastilīna izstrādājumi un filcējumi. 

Visu rakstu lasiet piektdienas, 6.marta, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Izstādes