Mākslā kā citā dimensijā (FOTO)

Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā skatāma Jelgavas mākslinieces Ludmilas Grīnbergas (Koršakovas) darbu izstāde. L.Grīnberga 1980. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Glezniecības nodaļu.

«Akadēmijā es iestājos tikai otrajā gadā. Kad pirmo reizi nesanāca, stājos Kultūras darbinieku tehnikumā režisoros. Tomēr, kad aptvēru, ka, mācoties tehnikumā, vairs nespēšu nodarboties ar glezniecību, izņēmu dokumentus un nākamgad iestājos akadēmijā. Mana diplomdarba vadītāji bija gleznotāji Edgars Iltners un Boriss Bērziņš. Neapšaubāmi, tā bija likteņa dāvana,» atzīst L.Grīnberga.

Māksliniece neslēpj, ka šogad svinama diezgan nozīmīga jubileja – viņa dzimusi Jelgavā 1955. gada 1. jūnijā. Mācījusies 4. vidusskolā un vairāk domājusi par vieglatlētiku, basketbolu, nodarbojusies pat radiotehniskajā un vokālajā pulciņā. Īpaši paticis balets, un Ludmila pat sapņojusi savu dzīvi saistīt ar šo brīnišķīgo mākslas veidu. Tomēr, kad 8. klasē vajadzēja braukt uz Rīgu, lai nopietnāk nodarbotos ar baletu, no sapņa bija jāatsakās, jo vecāki uz galvaspilsētu nav laiduši.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 30.jūlija, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Izstādes