Pirmais jelgavnieks Rotko centrā

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir ļoti prestižs muzejs, kur labprāt viesojas un rāda savus darbus ne tikai mākslinieki no Latvijas, uzskatot to par lielu godu, bet arīdzan no ārzemēm. 6. martā centrā atklāja pirmā jelgavnieka izstādi. Šis mākslinieks ir Valerijans Dadžāns, kura gleznu skatei dots ļoti zīmīgs nosaukums – «Krāsainās iedomas» – un kura dzimtā puse ir Latgale, precīzāk, Abrenes apriņķa Viļakas pagasta Jauju ciems.

Izstādes priekšvēsture ir visai īsa. Kā zināms, 2013. gada janvārī Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā bija skatāma V.Dadžāna piemiņas izstāde. Tai tika sagatavota arī grāmata. Pagājušajā gadā šis izdevums nonāca Daugavpils Marka Rotko mākslas centra darbinieku – vadītāja vietnieka Māra Čačkas un izstāžu kuratores Valentīnas Smertjevas – rokās. Grāmatā redzētais un izlasītais kļuva par ierosinājumu sarīkot V.Dadžāna gleznu izstādi Daugavpilī.

Pašlaik Marka Rotko mākslas centrā blakus Kurzemes mākslinieku kopizstādei «Vārti uz Kurzemi», Kaspara un Vijas Zariņu ģimenes ekspozīcijai, vairākām fotoizstādēm un slovāku fotogrāfa Jurija Dojča ārkārtīgi interesantajai darbu skatei «Beidzamais folio» līdz 12. aprīlim aplūkojamas arī mūsu V.Dadžāna gleznas.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 12.marta, «Zemgales Ziņās». Foto: Māris Brancis

Pievieno komentāru

Izstādes