Sv.Trīsvienības baznīcas tornī skatāmi mākslinieku plenēra darbi (FOTO)

Līdz 20.augustam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma izstāde “Sešas dienas ar Meistaru”. Tajā apkopoti darbi, ko Jelgavas 750 gadu jubilejai veltīta plenēra ietvaros gleznojuši Jelgavas, Lietuvas un Baltkrievijas mākslinieki. Izstādes atklāšana – 2.jūlijā pulksten 16.

No 25.jūnija līdz 2.jūlijam Jelgavas Mākslinieku biedrība gleznotāja Induļa Landaus vadībā Jelgavā rīkoja starptautisku pasteļglezniecības meistardarbnīcu un plenēru, kas veltīts pilsētas jubilejai. Meistardarbnīcā un plenērā piedalījās mākslinieki no Jelgavas sadraudzības pilsētām Irēna Ambraziene (Šauļi, Lietuva) un Diāna Ozimko (Baranoviči, Baltkrievija) un jelgavnieki Ilona Drīliņa, Anda Kalniņa, Ritma Lagzdiņa, Inese Mīlberga, Arnis Ozols, Guntis Švītiņš, Dita Veģe un Inita Vilks, kā arī Ilze Ezerniece. Plenērs organizēts ar Jelgavas domes, Zemgales plānošanas reģiona, Jelgavas Mākslas skolas un Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pastelis kā glezniecības tehnika pazīstams pasaulē kopš 16.gadsimta, savukārt Latvijā – kopš 19.gs. beigām. Īpaši populārs tas bija 1960.–1980.gados, kad par vadošajiem pasteļglezniecības māksliniekiem kļuva arī jelgavnieki Edvīns Kalnenieks un Indulis Landaus. Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis atzīst, ka ideja par plenēru radās, vēloties iepazīstināt ar pasteļa gleznošanas tehniku arī citus māksliniekus. Indulis Landaus šo ideju atbalstīja, un sešas dienas jelgavnieki un mūsu viesi gleznoja klusās dabas uzstādījumus pilsētas parkos un ielās pieredzējuša meistara vadībā. Mākslinieki praksē centās izprast pasteļa specifiku un īpatnības, kā arī pielietot to savos darbos.

Izstādē apskatāmajiem darbiem ir studiju raksturs. Radušās ne tikai klusās dabas ar priekšmetiem un ziediem, bet arī figurālas kompozīcijas un pat portreti, ko noteikušas katra autora radošās intereses. Katru pēcpusdienu mākslinieki devās gleznot un zīmēt pilsētā. Viņi bija sastopami pie Jelgavas pils un tās parkā, Pasta salā, Vecpilsētas ielā un citviet.

Foto: Rihards Lonskis

Pievieno komentāru

Izstādes