Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautas liktenis papīrgriezumos; Jelgavā atklāj Julijas Daniļauskienes izstādi (FOTO)

“Latviešu un lietuviešu tautas savā garā ir neatkarīgas. Lai kas mūs spiestu, mēs vienalga cenšamies savu patību, savu garu parādīt,” Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī atklājot izstādi “Simboli un zīmes Julijas Daniļauskienes papīrgriezumos”, sacīja Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis. 

Lai gan radušies austrumos un vēlāk izplatījušies pa visu pasauli, papīrgriezumi Latvijas mākslā ir sveši. Lietuvā ar tiem sāka nodarboties 16. gadsimtā, tos izmantoja mājas greznošanā. “Kad tikām uzaicināti ar savu ieguldījumu piedalīties Baltu vienības dienā, uzreiz iedomājāmies par Juliju Daniļauskieni,” stāsta Šauļu Aušras muzeja direktora vietniece Virginija Šukščiene. “Tam bija trīs iemesli. Pirmkārt, Julijas Daniļauskienes darbos izmantotās zīmes un simboli ir baltiski un mūs vieno. Taču mūs šķir viņas daiļrades forma – papīrgriezumi. Treškārt, šogad mūsu valstis svin simtgadi. Daniļauskiene ir ne tikai māksliniece, bet pirmkārt cilvēks, ar kuras dzīvi varam izstāstīt Lietuvas simtgades vēsturi.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 27. septembra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Izstādes