Tēlnieka Mārtiņa Zaura simtgades godam (FOTO)

Atzīmējot tēlnieka Mārtiņa Zaura 100 gadu jubileju, Ādolfa Alunāna muzejā atklāta viņa darbu izstāde, kas būs atvērta līdz 8. martam. Taču pagājušo piektdien notika jubilejas svinības, kas pulcēja viņa cienītājus un tuviniekus 

Granīta un marmora pieminekļi, tostarp piemineklis Mūrmuižas kaujā kritušajiem Vilces pagastā, piemiņas akmens senajiem zemgaļiem pie Dobeles pilsdrupām, piemineklis 1941. un 1949. gada komunistiskajās deportācijās izsūtītajiem pie Iecavas stacijas. Medaļas, arī kinobalvai «Lielais Kristaps». Koka figūras, tostarp ap pussimts ļaunos kungus atveidojošie trejači Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Rīgā un ceļa rādītājs pie Mežotnes pilskalna. Dažādi interjera priekšmeti, porcelāna figūras, šķīvji, vāzes, arī grafikas. Plašs ir pirms simt gadiem mežsarga mājās Mežotnes pagastā dzimušā M.Zaura atstātais mantojums. Daļa no tā, kas pieder viņa ģimenei un izstādes rīkotājam jubilāra draugam Gunāram Kušķim, tagad prezentēta muzejā.

«Mārtiņš Zaurs nav īsti mūsu novadnieks, bet to, kurš mums patīk, mēs «pievelkam» klāt,» svinībās teica Ā.Alunāna muzeja vadītāja Maija Matisa. 

Visu rakstu lasiet otrdienas, 24.februāra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Izstādes